Tržná rána u hříběte

Asi každý zná situaci, kdy se jeho kůň zraní. Přijde to z nenadání a vy musíte ihned řešit vzniklý problém. Rádi bychom se s Vámi podělili o příběh, který se stal hříběti čerstvě dovezenému z Německa. 

Unikátní novinka pro zdravé zuby

Vědci z našeho výzkumného týmu vyvinuli tyčinky, které svým unikátním trojím účinkem pomáhají bojovat proti usazování zubního plaku a zápachu z ústní dutiny psa či kočky. Jistě si všichni přejeme, aby naši parťáci měli zoubky jako perličky a nesmrdělo jim z tlamy. To je obzvlášť důležité, pokud s námi kočka nebo pes sdílí společnou domácnost. 

Vánoční soutěž s psím Gelorenem

Připravili jsme pro vás vánoční soutěž s Gelorenem dog, která startuje právě teď! Chcete se zapojit do soutěže s možností vyhrát roční kúru Gelorenu dog pro vašeho psího kamaráda? Kupte si sáček Gelorenu dog s nálepkou VÁNOČNÍ SOUTĚŽ a zadejte soutěžní kód.

Dostihy o zdraví

Dostihový šampión nevyroste z každého anglického plnokrevníka přes noc. K vysněným vavřínům se lze dopracovat jen díky talentu, tvrdé práci, trpělivosti, správným rozhodnutím a notné dávce štěstí. Výcvik dostihového koně je cesta dlouhá a často s sebou přináší i zdravotní komplikace, zejména problémy s pohybovým aparátem. Na co si dát pozor?

V hlavní roli Anigran

Odřeniny, oděrky, řízance, kousance… Úrazy a poranění jsou u koní bohužel na denním pořádku a nelze se jim vyhnout ani při zajištění dokonalé péče. Chovatelka Jana Smejkalová nám zaslala příběh o léčbě komplikovaného zranění klisny pomocí Anigranu.

Photo by Benjamin Buttony

Za kulhání lze považovat jakékoliv zhoršení schopnosti zvířete volně pohybovat končetinou nebo na ní udržet váhu těla.
Některá plemena psů mohou mít dědičné predispozice ke kloubním problémům, např. rotvajleři (dysplazie loketního kloubu), němečtí ovčáci (dysplazie kyčelních kloubů) či jorkšíři (luxace pately).