fbpx

Anigran

Hojení s jistotou

 

Anigran je přípravek k podpoře hojení všech typů ran u zvířat. Gelová forma zajištuje ideální kontakt s ránou a díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové a antiseptického jódu dochází k rychlému zhojení rány.

Hojivý gel byl původně vyvinut k ošetření komplikovaných a nehojících se ran u lidí (Hyiodine), Postupem času si ho velmi oblíbili veterináři a začali ho využívat i na méně závažná poranění. Pro hojení využívá Anigran metodu vlhkého hojení rány, která je tělu vlastní a přirozená.

anigran-baleni.jpg

Anigran

Hojení s jistotou

  • Efektivně startuje proces hojení
  • Prokazatelně zkracuje dobu hojení
  • Čistí infekci a zabraňuje recidivě
  • Funguje na všechny typy ran
  • Rány hojí bez vzniku jizev

Jak Anigran funguje?

Vysoká hojivá účinnost je zajištěna patentovanou kombinací komplexu jódu a kyseliny hyaluronové.

Kyselina hyaluronová - nasává do rány vodu z těla, čímž ji hydratuje a zvyšuje v ní koncentraci růstových faktorů. V ráně vytváří ideální podmínky pro růst nových buněk a ránu hojí bez vzniku strupu. Z rány vytlačuje kolagen, čímž dochází k bez jizevnatému hojení a rána je po zahojení stejně pevná jako před zraněním.

funkce_kyseliny_hyaluronove_v_procesu_hojeni.png

Komplex jódu - působí proti patogenním organismům, které zpomalují hojení. Patří mezi nejúčinnější antiseptika používaná k dezinfekci kůže. Použitý jódový komplex není chemicky modifikován – riziko vzniku alergické reakce, jako na běžně prodávané chemicky modifikované přípravky s jódem (Betadine), je minimální.

Tam, kde jiné přípravky nestačí

  • Chronické nehojící se rány
  • Hluboké rány, dutiny a píštěle
  • Infikované rány s biofilmem
zvirata.jpg

Dávkování

Anigran vyniká svojí nízkou spotřebou. U aplikace je nicméně důležité využít vlhké hojení, tedy gel aplikovat na ránu a tu následně zakrýt obvazem, aby gel nevyschl. Převazování se provádí po 2 až 3 dnech.

anigran_davkovani.png

Velikost balení

Anigran vyrábíme ve dvou velikostech: 22 g pro menší rány u psů a 50g pro velké a komplikované rány.

 

Jak aplikovat

Gelová forma dovoluje hojit všechny typy ran u zvířat.

Malé rány a úzké píštěle

Do malých ran je možné Anigran aplikovat přímo pomocí injekční stříkačky. Následně je nutno ránu překrýt sekundárním krytím pro zajištění vlhkého prostředí v ráně, gel nesmí vyschnout..

Hluboké rány a dutiny

Do hlubokých ran a dutin je dobré nejdříve vstříknout malé množství gelu a následně ránu drénovat pomocí nosiče dobře nasyceného Anigranem. Ránu je potřeba opět překrýt sekundárním krytím pro zajištění vlhkého prostředí.

Větší rány

Anigran se pomocí stříkačky aplikuje na sterilní gázu, která se musí gelem dostatečně prosytit. Gelem nasycená gáza se přiloží na ránu a překryje se sekundárním obvazem. 

anigran_aplikace.png

Krytí rány

Ránu s gázou nasycenou Anigranem je nutné překrýt sekundárním obvazem. Sekundární krytí volte podle stavu rány. U suchých nebo velmi mírně exsudujících ran je vhodné zabránit vysychání gelu v ráně, např. použitím filmu.

Převazování se provádí po 2 až 3 dnech.