Náš blog: Pečujeme o zdraví zvířat

Kocka a pes male

Soužití kočky a psa je dobře známé a často diskutované téma. Rozdílnost psů a koček vystihl W. Churchill: „Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera.“ Rozdílnost v myšlení obou druhů krásně vystihuje další citát: „Pes si řekne: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musí být Bohové! Kočka si řekne: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musím být Bůh!“ Kočky a psi se od sebe liší, ale zároveň mají něco společného.

pes vanoce uvod

Vánoce se blíží mílovými kroky. A určitě už přemýšlíte, čím potěšíte své nejbližší. Také najde pod stromečkem něco i váš čtyřnohý parťák? Ale co mu letos dát? Jděte na to chytře a nedávejte pamlsky, které nic nepřinesou, a jen se po nich tloustne. Spojte dohromady zdraví prospěšný účinek s dobrou chutí. A co takhle „zabít dvě mouchy jednou ranou“ a obdarovat u toho i sebe? Na konci máme pro vás překvapení.

aktivni zvire policie

V dnešním článku si představíme Aureliána – vzor pro každé Aktivní zvíře. Aurelián je služební kůň, který patří do jízdního oddílu Městské policie Ostrava. U policie slouží již devátým rokem. Zpočátku to byl rebel, který se nechtěl nechat obsednout. Nyní je vůdčím koněm, který jde na nebezpečných akcích ostatním koním příkladem. Jak se vlastně kůň k policii dostane? A jak vypadá jeho den ve službě?

Uvod 5 tipu

V minulých dílech jsme si povídali o příčinách a projevech bolavých zad. Posledním dílem naší skládačky by mělo být povídání o tom, jak problémy se zády řešit a jak jim alespoň částečně předcházet. Prozradíme si 5 věcí, které ochrání našeho koně před bolavými zády. Pojďme jednou pro vždy zkoncovat s bolavými zády...

aktivni latky klouby

Po informacích o stavbě kloubu a základních stavebních kamenech, ze kterých se skládá, se dostáváme ke složení samotné kloubní výživy. Popíšeme si jednotlivé složky jejich funkci a důvod, proč se v kloubních výživách používají. Potom již bude hračka se zorientovat ve složení. Tak pojďme na to...

Geloren dog Ron Hugo

S první polovinou léta skončila i naše soutěž o kloubní výživu Geloren dog! Zaslali jste nám kolem stovky soutěžních příběhů a fotek. Takže jistě uznáte, že vybrat pouze dva nebyl vůbec snadný úkol! Opět to trvalo dlouho a stálo to hodně úsilí. Ale už je známe… Aby to bylo genderově vyvážené po dvou holkách vám představuji dva pány - Ronyho a Huga! Chlapi neměli úplně lehký život, více si přečtěte v jejich příběhu...

bolest zad sedlo

Jednou z příčin bolesti zad koně může být špatně zvolené sedlo. Připravili jsme foto průvodce pro správný výběr anglického sedla a popíšeme si, jak poznáte špatně padnoucí sedlo. Na závěr si rozebereme fotografii v úvodu článku a podíváme se, zda je toto sedlo zvolené správně či nikoliv.

geloren dog cerven

Začaly prázdniny a léto, hurá. Ve zdraví jsme přežili sváteční dny, takže odborná porota mohla zasednout k výběru dalšího výherce. Kdo vyhrál červnové kolo Velké letní soutěže s Gelorenem dog? Přečtěte si článek a podívejte se na krásné fotky. Zatím prozradím, že vyhrála zase žena

Aira cover

První měsíc soutěžení máme za sebou a nadešel čas vybrat z došlých příběhů jen jeden. Pojďme se tedy spolu podívat na vítěze a seznámit se s jeho příběhem. Vítězkou se stala atraktivní fena v nejlepších letech, která bohužel před dvěma lety prodělala závažnou nemoc.

koně bolí záda2

Protože kůň nemluví, je těžké poznat, že ho bolí záda. Povíme si, jak se nám kůň snaží naznačit, že ho záda bolí a jak se bolest zad projevuje. Seznámíme se souvislostmi mezi nervy, svaly a bolestí zad. A jak s tím souvisí a jaký vliv na toto všechno má sedlo?

Následující