Rád se vyhřívá na slunci a válí se v bahně. Tentokrát není řeč o vašich mazlících, ale nosorožcích dvourohých ze ZOO ve Dvoře Králové. Kloubní výživa Geloren je pomáhá udržovat ve formě.


Nosorožci dvourozí jsou kriticky ohroženým druhem, a tak není divu, že se je ošetřovatelé snaží udržovat v dobré kondici a dopřávat jim to nejlepší. I když se tato zvířata živí listy, větvičkami, speciálními granulemi, zeleninou a ovocem, nejsou to rozhodně žádná tintítka – váží 800 až 1400 kg. A to je na klouby ohromná zátěž. Proto jim v ZOO přidávají ke krmení i kloubní výživu, kterou potřebují zejména starší zvířata. Nejvděčnějším strávníkem je samec Isis, kterému je už 38 let, což je pro nosorožce pokročilý důchodový věk.

nosorožec černý Isis     ZooDK noso cerny Isis 2015 11 Pavlacik Lukas 15

Nosorožcům z královédvorské ZOO umožňujeme dopřávat si kloubní výživu Geloren horse, nestačí jim však ani „koňská dávka“ želé kostek. Zatímco se koním podávají 3 kostky denně, nosorožec jich každý den spořádá hned 9. Kloubní výživa nosorožcům očividně prospívá. Isis (na fotkách) je i přes svůj věk stále aktivní.

Nosorožcům tedy přejeme, aby jim to „dupalo“ i nadále.

        

 ZooDK noso cerny Isis 2015 11 Pavlacik Lukas 23     ZooDK noso cerny Isis 2015 11 Pavlacik Lukas 10