fbpx

Poradna

Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 183      Strana 1 z 10

Geloren pro psy | 30. 5. 2020 9:05

Dobrý den, mám dotaz ohledně gelorenu pro psy. Náš pes má dysplazii kyčelního kloubu. Dávali jsme doplněk na klouby od Alavisu. Tak se chci zeptat, jestli kloubní výživa od Gelorenu bude účinnější. Aby měl aspoň nějakou výživu na klouby, když je na ně špatnej. Moc děkuji za odpověď pěkný den.

vložil:  
Verča

Odpověď ze dne 2. 6. 2020 3:04

Dobrý den,

Geloren dog obsahuje více komplexní složení a má větší množství kyseliny hylauronové v denní dávce než Alavis. Navíc je ve formě želatinových tablet, které psům chutnají a Geloren nebude chtít žádný den vynechat, což má taky vliv na dysplazii. Tedy Geloren je dle nás na klouby pro psy určitě lepší.

Tomáš

Geloren CAPS typ použitého kolagenu | 27. 5. 2020 23:05

Dobrý den, jaký je prosím použitý typ kolagenu v produktu Geloren CAPS? I., II. nebo III.?

vložil:  
Martin K.

Odpověď ze dne 27. 5. 2020 2:26

Dobrý den,

Geloren CAPS obsahuje hydrolyzovaný kolagen. Jde tedy o směs kolagenů, které jsou dobře vstřebatelné a vznikají z nich všechny potřebné kolagenové vláka v těle.

Tomáš

Zpevnění vazů | 21. 5. 2020 22:05

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli je Geloren dog vhodný ke zpevnění vazů? Mám téměř sedmiletou fenu NO, která má dle RTG povolené vazy a díky tomu ji vyskakují prsty. Děkuji.

vložil:  
Andrea Koběrská

Odpověď ze dne 26. 5. 2020 22:29

Dobrý den,

Geloren dog je určitě vhodný ke zpevnění vazů. Obsahuje vysoké množství hydrolyzovaného kolagenu a želatiny které podporují růst šlach a právě vazů.

Tomáš

Geloren pro psy | 21. 5. 2020 16:05

Dobrý den, koupila jsem Geloren žvýkací tablety pro psa. Je možné, že želatinové kostky zvyšují chuť k jídlu. Není to u mojí fenky žádoucí. Je to tříletá zlatá retrívřice a zdá se mi, že se najednou moc "rozjedla". Děkuji za odpověď

vložil:  
Jitka Valdová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

V Gelorenu nejsou žádné látky, které zvyšují chuť k jídlu a ani nám zatím nikdo tento dotaz nepoložil, tedy si nemyslím, že Geloren zvyšuje chuť k jídlu. Na druhou stranu jsou želatinové kostky chutné a tak je možné že fence chutná proto, ale spíš to bude kvůli něčemu jinému.

Tomáš

Geloren dog | 20. 5. 2020 20:05

Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit, zda by bylo možné získat od Vás proti úhradě předem na účet, malý vzorek /do 5ti kostiček/ Gelorenu dog. Naše fenka Jacka Russella má problémy pohybového ústrojí a v jídle je velmi vybíravá. Jen pro ověření. Pokud by to jedla objednáme normální balení. Díky za zprávu, Jiří Horčic

vložil:  
Jiří Horčic

Odpověď ze dne 22. 5. 2020 16:41

Dobrý den,

bohužel vzorkové sáčky Gelorenu dog nyní nemáme, pošlete mi ale prosím adresu s telefonním číslem na mail tom@aktivnizvire.cz a my Vám pošleme vzorkové balení nového Gelorenu pro psy který chystáme.

Tomáš

rozdíly mezi Geloren CAPS a Geloren gel | 12. 5. 2020 16:05

Dobrý den, jaký je faktický rozdíl mezi Geloren CAPS a Geloren gel? Proč jsou nabízeny dva druhy tohoto produktu pro lidi ve svém určení a výsledku vlastně stejné? Děkuji za informace.

vložil:  
Pavel Hamák

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

oba tyto produkty sice mají podobné složení a jsou na stejná obtíže, nicméně rozdíl je v jejich formě a přidaných látkách. Geloren CAPS je hlavně pro sportovce, kteří nechtějí užívat cukr a další konzervační látky. Geloren GEL je zase chutnější. Věříme, že oba Geloreny budou oblíbené jako je toho u naší kloubní výživy pro koně a psy.

Tomáš

Geloren caps | 26. 4. 2020 20:04

Dobrý den, nikde se mi nepodařilo najít cenu a způsob objednání Gelorenu caps. Děkuji Yvona Kotyková

vložil:  
Yvona Kotyková

Odpověď ze dne 27. 5. 2020 19:21

Dobrý den,

Geloren CAPS si můžete objednat například zde: https://www.zoofix.cz/lidska-kloubni-vyziva/geloren-caps-120-kapsli/ . Cena je nyní 999 kč za balení.

Tomáš

Kulhání psa | 23. 4. 2020 20:04

Je vhodné pro staršího kulhajícího psa aplikovat inj. Bonharen? Má operovaný přetr. kř. vaz v koleně. Po operaci je půl roku, ale stále kulhá a ulevuje si.

vložil:  
Vlasta

Odpověď ze dne 28. 5. 2020 16:32

Dobrý den,

Přípravek Bonharen je užíván u všech typů kloubních onemocní u psů, tedy i ve vašem případě má smysl ho užívat.

Doporučil bych se poradit s Vaším veterinárním lékařem, který ho může i aplikovat.

Tomáš

Stará ovce | 20. 4. 2020 2:04

Dobrý den, lze nějakým Vaším preparátem (volně prodejným) zlepšit zdravotní stav kojící ovce 17 let staré ? Po posledním porodu chátrá, kulhá na zadní nohu. Pohyb je viditelně bolestivý. Pokud ano, v jakém dávkování pro váhu cca 50 kg? Děkuji.

vložil:  
Ovečka

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, z našich produktů je na klouby vhodný Geloren HA. Podle mně dostupných informací mělo podávání Gelorenu HA pozitivní vliv na pohybový aparát u hrochů (nepřežvýkavý sudokopytník s trojdílným žaludkem). Je tedy možné, že by mohl mít pozitivní účinky i u jiných druhů zvířat s rozděleným žaludkem. Ovšem musíme upozornit, že s ním nemáme zkušenosti u přežvýkavců. Obecné dávkování Gelorenu HA pro koně je 1 kostka do 100 kg. Na 50 kg zvíře by tedy stačila půl až 1 kostka denně.

Lucie

Bonharen | 2. 4. 2020 12:04

Dobrý den,jak dlouho trvá účinek Bonharenu u koně?Kolikrát ročně se musí aplikovat?

vložil:  
Bartůňková Eva

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

lze velmi obtížně říct, jak dlouho trvá účinek Bonharenu, protože velmi záleží na stavu kloubů koně a důvodu, kvůli kterému Bonharen aplikujete. 

Obecně doporučujeme z preventivních důvodů jednu kúru ročně. U závodních koňů nebo koňů v zátěži doporučujeme 2 kúry za rok - jednu před závodní sezónou a druhou po sezóně. Případně jednu kúru na jaře a jednu na podzim, kdy se klouby ozývají nejvíce. U koňů s většími problémy bude možná potřeba kúra zopakovat častěji (posoudíte podle aktuálního stavu kloubů).

Pavla

Kloubní výživa pro štěně. | 23. 3. 2020 21:03

Dobrý den,mám asi opakovatelny dotaz. Máme doma už 4 měsíční štěně zlatého retrívra, do krmné dávky granulí pridavame alavis pro psy a kočky. Chtěla bych se zeptat zda je špatně mu podávat alavis a radši zvážit jinou kloubní výživu? Rada bych předešla kloubním potížím a v tomhle štěněcím věku podpořila zdraví růst kostí a kloubů. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Sára Procházková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

určitě doporučujeme u štěněte zlatého retrívra přidávat i nějaké doplňky na klouby. Jedná se o větší plemeno, které má sklony ke vzniku kloubních problémů.

Můžete Vašemu pejskovi klidně pořídit kloubní výživu Geloren dog. Jedná se o kostičky, které jsou ovoněné uzenou šunkou, kterou mají psi rádi.

Hlavní aktivní látkou v Gelorenu dog je kyselina hyaluronová, která se v kloubu vyskytuje a je jednou z hlavních složek kloubní tekutiny. Kloub promazává a chrání konce kostí před nárazy a opotřebováním. Tím chrání chrupavky před poškozením. V Gelorenu dog jsou potom přidané ještě další látky, které jsou stavebními kameny vazů, šlach a chrupavek. 

Výhodou je, že kostičky psům chutnají, takže je můžete dávat kdykoliv během dne místo pamlsku či odměny. Dávkujte podle aktuální váhy Vašeho pejska.

Pavla

Nádor mléčné zlazy | 21. 3. 2020 0:03

Dobrý den mám starou fenku jezevčíka která má matador na mléčné liště cca 1 a pul roku chodí na injekce na zapouzdření,vedla si dobře, ale teď si začala lízat a začalo jí to trošku hnisat ,,co jí na to mohu dát aby jsem jí ulevila dekuju

vložil:  
Ivka

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, důvodů hnisání může být více (zvrhnutí nádoru na maligní - zhoubný, mechanické poškození, přidružený zánět…). Proto bych Vám doporučila co nejdříve zajít k ošetřujícímu veterinárnímu lékaři, který stav nejlépe zhodnotí a navrhne další léčebný postup, včetně možného chirurgického řešení.

Lucie

Geloren dog nikde k dostání | 7. 3. 2020 19:03

Dobrý den, nemohu nikde sehnat geloren dog 90tbl. Nevíte proč je dlouhodobě nedostupný a kdy se znovu dostane do prodeje? Dále bych chtěl poprosit o info o dávkování. York 11 let 2,6kg. Problém s klouby. Děkuji moc.

vložil:  
Sterbak

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

bohužel jsme měli technologické problémy ve výrobě, proto byl Geloren dog nedostupný. Nyni již je vše v pořádku a tento týden půjdou Geloreny dog k distributorům.

Co se týká dávkování, podávejte Yorkovi 1/2 kostičky denně. Kostičky můžete lehce rozkrájet, případně přestřihnout nůžkami na půlku.

Pavla

Kulhání | 27. 2. 2020 20:02

Dobrý den, mám sedmiměsíční štěně Labradorského retrievera. Krmím granulemi Essential Beginning Large Breed. Poslední dobou když se vzbudí a vstane tak kulhá, je takový ztuhlý. Venku lítá a nezdá se, že by ho něco bolelo. Hodně vyrostl, momentálně váží 30kg. Mám trochu strach aby jsem něco nezanedbala. Ve třech měsících jsme brali preventivně tablety na klouby Canvit Chondro junior. Myslíte že by nám užívání Gelorenu Dog mohlo pomoci?Moc děkuji za radu.

vložil:  
Lenka Polcrová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, v době rychlého růstu štěňat velkých plemen psů může být příčin střídavého kulhání a obtížného vstávání více. Tyto příznaky mohou být důsledkem např. dysplazie kyčelních nebo loketních kloubů, osteochondrózy (zkratka OCD, onemocnění chrupavek na kloubních plochách dlouhých kostí, převážně se vyskytuje u rostoucích psů velkých plemen), panostitidy (onemocnění kostí vyskytující se při rychlém růstu zejména u velkých plemen; kulhání se může střídavě projevovat na různých končetinách), následek úrazu atd.

Proto bych doporučila nejdříve důkladnou diagnostiku příčiny pohybových potíží. Poté ošetřující veterinární lékař zvolí vhodnou léčbu. Dále je v případě pohybových potíží potřeba upravit pohybový režim, vhodné jsou spíše kratší a častější vycházky. Důležitá je samozřejmě i strava a to nejen její kvalita, ale i její množství. Je třeba denní dávku upravit tak, aby pes příliš netloustl a nedošlo k obezitě. Pokud si nejste jisti, zda je Váš pes ve správné tělesné kondici, konzultujte to s Vaším veterinárním lékařem. Co se týče Gelorenu Dog, jedná se o doplňkové krmivo určené na podporu výživy kloubů a je tedy vhodný všude tam, kde je třeba kloubní výživu podpořit, včetně období růstu štěněte.

Lucie

Dávkování Geloren HA pro psa | 6. 2. 2020 22:02

Dobrý den, jelikož Geloren pro psy je momentálně nedostupný, koupila jsem pro koně. Mám retrívra s artrózou, začal mi teď hodně kulhat. Nevím si teď moc rady s dávkováním, jelikož 1 tableta je do 100kg, ale už se zde nepíše od kolika. Prosím tedy o radu. Děkuji.

vložil:  
Kateřina Maříková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren HA určitě mohou dostávat i psi. Co se týká dávkování, je potřeba vycházet z toho, že koně jsou bíložravci a mají jiný metabolismus než psi. Proto vycházíme v přepočtu z množství kyseliny hyaluronové a dávkování potom vychází zhruba takto - 1 kostka Gelorenu HA odpovídá 2 kostkám Gelorenu dog.

Retrívři váží zhruba 30 kg, takže bych doporučila dávat 1 kostku Gelorenu HA. Pokud začal teď mít problémy a nemá problémy s váhou, můžete dávat klidně 1,5 kostky denně jako zvýšenou počáteční dávku.

Pavla

Rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně | 28. 1. 2020 14:01

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně. Máme se sestrou 4 SBT a 1 AST a tak se malá balení nevyplatí. Proto bych se chtěla zda je možné podávat psům koňský geloren a případně zda je v plánu dělat větší výhodnější balení kelparenu. Moc děkuji za odpověď.

vložil:  
Martina Nováčková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

kloubní výživa Geloren je postavená na kyselině hyaluronové, která je jednou z hlavních součástí kloubní tekutiny a v kloubu tak pomohá s jeho promazáváním a funguje jako tlumič nárazů. Geloren HA (koňský) a Geloren dog (psí) se potom liší v zastoupení dalších aktivních látek.

Geloren HA obsahuje kromě kyseliny hyalurnové a želatiny ještě chondroitin sulfát. Je sladký s višňovou příchutí.

Geloren dog obsahuje k chondroitin sulfátu také glukosamin a hydrolyzovaný kolagen. Na rozdíl od Gelorenu HA neobsahuje přidaný cukr a voní po uzené šunce.

Psům je určitě možné dávat koňský Geloren, jen je potřeba dát pozor u obézních psů, z důvodů přidaného cukru. Podle množství kyseliny hyaluronové odpovídá 1 kostička Gelorenu HA 2 kostičkám Gelorenu dog.

Na tento rok máme v plánu rozdělit velikost kostek a balení Gelorenu dog pro větší a menší plemena. Doufáme, že se nám již brzy podaří tuto změnu provést a bude pro vás a vaší smečku Geloren dog výhodnější.

Pavla

Geloren HA | 21. 1. 2020 16:01

Dobrý deň! Chcela by som sa informovat, či je Geloren HA vhodny aj pre ludí. Dakujem Gitka

vložil:  
Margita

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren HA je kloubní výživa vyvinutá a registrovaná pro koně a z legislativního důvodu ho proto nemůžeme doporučit lidem. Víme ale, že ho lidé užívají a nezaznamenali jsme v této souvislosti žádné problémy. Pro chovatele, kteří si oblíbili Geloren pro koně, jsme nicméně nedávno uvedli na trh doplněk stravy Geloren Gel. Více informací naleznete na webu: www.aktivnizvire.cz/geloren

Pavla

expirace | 12. 1. 2020 15:01

Jaké nebezpečí hrozí používáním přípravku geloren HA tři měsíce po expiraci, je to zdravotně nebezpečné, podmínky skladovatelnosti byly dodrženy.

vložil:  
Josef Pokorný

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, Georen HA jsme testovali ještě rok po exspiraci a z hlediska analytického byl naprosto v pořádku. Takže Geloren by měl být v pořádku, pokud na něm nejsou viditelné změny. I přesto, že jsou kostičky v hliníkovém pytlíku, tak časem trochu tvrdnou. Z tohoto důvodu je exspirace nastavena na rok. 

Pavla

Kelparen | 10. 1. 2020 12:01

Dobrý den, prosím nemohu nikde najít přesné složení Kelparenu. Děkuji

vložil:  
Irena Hlínová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

zde je přesné složení tyčinek Kelparen: 

SLOŽENÍ
želatina (vepřová), mořská řasa Kelpa (Ascophyllum
nodosum), pivovarské kvasnice, sodná
sůl kyseliny citrónové, glycerin, kyselina hyaluronová
DOPLŇKOVÉ LÁTKY
konzervanty
ANALYTICKÉ SLOŽKY
hrubý protein 42,7 %, hrubá vláknina 1,4 %, hrubé
oleje a tuky 0,2 %, hrubý popel 3,3 %, sodík 1,1 %,
vlhkost 60%
AKTIVNÍ LÁTKY
V jedné tyčince (4,2 g): 340 mg mořské řasy Kelpy
a 4,5 mg kyseliny hyaluronové.

 

Pavla

Dotaz - lidská výživa | 3. 1. 2020 12:01

Dobrý den, je možné, aby v přiměřeném dávkováni užíval kloubní preparát i člověk?

vložil:  
Jarka

Odpověď ze dne 7. 1. 2020 14:41

Dobrý den, z vašeho dotazu není zcela zřejmé, na který preparát se ptáte. V našem portfoliu máme kloubní výživu Geloren, kterou nabízíme ve třech variantách - Geloren gel - doplněk stravy v tekuté formě, který je určený právě pro užívání lidmi. Dále nabízíme Geloren HA - jedná se o doplňkové krmivo pro koně a poslední variantou je Geloren dog- doplňkové krmivo pro psy.

Pavla


Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.