fbpx

Poradna

Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 173      Strana 1 z 9

Kloubní výživa pro štěně. | 23. 3. 2020 21:03

Dobrý den,mám asi opakovatelny dotaz. Máme doma už 4 měsíční štěně zlatého retrívra, do krmné dávky granulí pridavame alavis pro psy a kočky. Chtěla bych se zeptat zda je špatně mu podávat alavis a radši zvážit jinou kloubní výživu? Rada bych předešla kloubním potížím a v tomhle štěněcím věku podpořila zdraví růst kostí a kloubů. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Sára Procházková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

určitě doporučujeme u štěněte zlatého retrívra přidávat i nějaké doplňky na klouby. Jedná se o větší plemeno, které má sklony ke vzniku kloubních problémů.

Můžete Vašemu pejskovi klidně pořídit kloubní výživu Geloren dog. Jedná se o kostičky, které jsou ovoněné uzenou šunkou, kterou mají psi rádi.

Hlavní aktivní látkou v Gelorenu dog je kyselina hyaluronová, která se v kloubu vyskytuje a je jednou z hlavních složek kloubní tekutiny. Kloub promazává a chrání konce kostí před nárazy a opotřebováním. Tím chrání chrupavky před poškozením. V Gelorenu dog jsou potom přidané ještě další látky, které jsou stavebními kameny vazů, šlach a chrupavek. 

Výhodou je, že kostičky psům chutnají, takže je můžete dávat kdykoliv během dne místo pamlsku či odměny. Dávkujte podle aktuální váhy Vašeho pejska.

Pavla

Nádor mléčné zlazy | 21. 3. 2020 0:03

Dobrý den mám starou fenku jezevčíka která má matador na mléčné liště cca 1 a pul roku chodí na injekce na zapouzdření,vedla si dobře, ale teď si začala lízat a začalo jí to trošku hnisat ,,co jí na to mohu dát aby jsem jí ulevila dekuju

vložil:  
Ivka

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, důvodů hnisání může být více (zvrhnutí nádoru na maligní - zhoubný, mechanické poškození, přidružený zánět…). Proto bych Vám doporučila co nejdříve zajít k ošetřujícímu veterinárnímu lékaři, který stav nejlépe zhodnotí a navrhne další léčebný postup, včetně možného chirurgického řešení.

Lucie

Geloren dog nikde k dostání | 7. 3. 2020 19:03

Dobrý den, nemohu nikde sehnat geloren dog 90tbl. Nevíte proč je dlouhodobě nedostupný a kdy se znovu dostane do prodeje? Dále bych chtěl poprosit o info o dávkování. York 11 let 2,6kg. Problém s klouby. Děkuji moc.

vložil:  
Sterbak

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

bohužel jsme měli technologické problémy ve výrobě, proto byl Geloren dog nedostupný. Nyni již je vše v pořádku a tento týden půjdou Geloreny dog k distributorům.

Co se týká dávkování, podávejte Yorkovi 1/2 kostičky denně. Kostičky můžete lehce rozkrájet, případně přestřihnout nůžkami na půlku.

Pavla

Kulhání | 27. 2. 2020 20:02

Dobrý den, mám sedmiměsíční štěně Labradorského retrievera. Krmím granulemi Essential Beginning Large Breed. Poslední dobou když se vzbudí a vstane tak kulhá, je takový ztuhlý. Venku lítá a nezdá se, že by ho něco bolelo. Hodně vyrostl, momentálně váží 30kg. Mám trochu strach aby jsem něco nezanedbala. Ve třech měsících jsme brali preventivně tablety na klouby Canvit Chondro junior. Myslíte že by nám užívání Gelorenu Dog mohlo pomoci?Moc děkuji za radu.

vložil:  
Lenka Polcrová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, v době rychlého růstu štěňat velkých plemen psů může být příčin střídavého kulhání a obtížného vstávání více. Tyto příznaky mohou být důsledkem např. dysplazie kyčelních nebo loketních kloubů, osteochondrózy (zkratka OCD, onemocnění chrupavek na kloubních plochách dlouhých kostí, převážně se vyskytuje u rostoucích psů velkých plemen), panostitidy (onemocnění kostí vyskytující se při rychlém růstu zejména u velkých plemen; kulhání se může střídavě projevovat na různých končetinách), následek úrazu atd.

Proto bych doporučila nejdříve důkladnou diagnostiku příčiny pohybových potíží. Poté ošetřující veterinární lékař zvolí vhodnou léčbu. Dále je v případě pohybových potíží potřeba upravit pohybový režim, vhodné jsou spíše kratší a častější vycházky. Důležitá je samozřejmě i strava a to nejen její kvalita, ale i její množství. Je třeba denní dávku upravit tak, aby pes příliš netloustl a nedošlo k obezitě. Pokud si nejste jisti, zda je Váš pes ve správné tělesné kondici, konzultujte to s Vaším veterinárním lékařem. Co se týče Gelorenu Dog, jedná se o doplňkové krmivo určené na podporu výživy kloubů a je tedy vhodný všude tam, kde je třeba kloubní výživu podpořit, včetně období růstu štěněte.

Lucie

Dávkování Geloren HA pro psa | 6. 2. 2020 22:02

Dobrý den, jelikož Geloren pro psy je momentálně nedostupný, koupila jsem pro koně. Mám retrívra s artrózou, začal mi teď hodně kulhat. Nevím si teď moc rady s dávkováním, jelikož 1 tableta je do 100kg, ale už se zde nepíše od kolika. Prosím tedy o radu. Děkuji.

vložil:  
Kateřina Maříková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren HA určitě mohou dostávat i psi. Co se týká dávkování, je potřeba vycházet z toho, že koně jsou bíložravci a mají jiný metabolismus než psi. Proto vycházíme v přepočtu z množství kyseliny hyaluronové a dávkování potom vychází zhruba takto - 1 kostka Gelorenu HA odpovídá 2 kostkám Gelorenu dog.

Retrívři váží zhruba 30 kg, takže bych doporučila dávat 1 kostku Gelorenu HA. Pokud začal teď mít problémy a nemá problémy s váhou, můžete dávat klidně 1,5 kostky denně jako zvýšenou počáteční dávku.

Pavla

Rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně | 28. 1. 2020 14:01

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně. Máme se sestrou 4 SBT a 1 AST a tak se malá balení nevyplatí. Proto bych se chtěla zda je možné podávat psům koňský geloren a případně zda je v plánu dělat větší výhodnější balení kelparenu. Moc děkuji za odpověď.

vložil:  
Martina Nováčková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

kloubní výživa Geloren je postavená na kyselině hyaluronové, která je jednou z hlavních součástí kloubní tekutiny a v kloubu tak pomohá s jeho promazáváním a funguje jako tlumič nárazů. Geloren HA (koňský) a Geloren dog (psí) se potom liší v zastoupení dalších aktivních látek.

Geloren HA obsahuje kromě kyseliny hyalurnové a želatiny ještě chondroitin sulfát. Je sladký s višňovou příchutí.

Geloren dog obsahuje k chondroitin sulfátu také glukosamin a hydrolyzovaný kolagen. Na rozdíl od Gelorenu HA neobsahuje přidaný cukr a voní po uzené šunce.

Psům je určitě možné dávat koňský Geloren, jen je potřeba dát pozor u obézních psů, z důvodů přidaného cukru. Podle množství kyseliny hyaluronové odpovídá 1 kostička Gelorenu HA 2 kostičkám Gelorenu dog.

Na tento rok máme v plánu rozdělit velikost kostek a balení Gelorenu dog pro větší a menší plemena. Doufáme, že se nám již brzy podaří tuto změnu provést a bude pro vás a vaší smečku Geloren dog výhodnější.

Pavla

Geloren HA | 21. 1. 2020 16:01

Dobrý deň! Chcela by som sa informovat, či je Geloren HA vhodny aj pre ludí. Dakujem Gitka

vložil:  
Margita

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren HA je kloubní výživa vyvinutá a registrovaná pro koně a z legislativního důvodu ho proto nemůžeme doporučit lidem. Víme ale, že ho lidé užívají a nezaznamenali jsme v této souvislosti žádné problémy. Pro chovatele, kteří si oblíbili Geloren pro koně, jsme nicméně nedávno uvedli na trh doplněk stravy Geloren Gel. Více informací naleznete na webu: www.aktivnizvire.cz/geloren

Pavla

expirace | 12. 1. 2020 15:01

Jaké nebezpečí hrozí používáním přípravku geloren HA tři měsíce po expiraci, je to zdravotně nebezpečné, podmínky skladovatelnosti byly dodrženy.

vložil:  
Josef Pokorný

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, Georen HA jsme testovali ještě rok po exspiraci a z hlediska analytického byl naprosto v pořádku. Takže Geloren by měl být v pořádku, pokud na něm nejsou viditelné změny. I přesto, že jsou kostičky v hliníkovém pytlíku, tak časem trochu tvrdnou. Z tohoto důvodu je exspirace nastavena na rok. 

Pavla

Kelparen | 10. 1. 2020 12:01

Dobrý den, prosím nemohu nikde najít přesné složení Kelparenu. Děkuji

vložil:  
Irena Hlínová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

zde je přesné složení tyčinek Kelparen: 

SLOŽENÍ
želatina (vepřová), mořská řasa Kelpa (Ascophyllum
nodosum), pivovarské kvasnice, sodná
sůl kyseliny citrónové, glycerin, kyselina hyaluronová
DOPLŇKOVÉ LÁTKY
konzervanty
ANALYTICKÉ SLOŽKY
hrubý protein 42,7 %, hrubá vláknina 1,4 %, hrubé
oleje a tuky 0,2 %, hrubý popel 3,3 %, sodík 1,1 %,
vlhkost 60%
AKTIVNÍ LÁTKY
V jedné tyčince (4,2 g): 340 mg mořské řasy Kelpy
a 4,5 mg kyseliny hyaluronové.

 

Pavla

Dotaz - lidská výživa | 3. 1. 2020 12:01

Dobrý den, je možné, aby v přiměřeném dávkováni užíval kloubní preparát i člověk?

vložil:  
Jarka

Odpověď ze dne 7. 1. 2020 14:41

Dobrý den, z vašeho dotazu není zcela zřejmé, na který preparát se ptáte. V našem portfoliu máme kloubní výživu Geloren, kterou nabízíme ve třech variantách - Geloren gel - doplněk stravy v tekuté formě, který je určený právě pro užívání lidmi. Dále nabízíme Geloren HA - jedná se o doplňkové krmivo pro koně a poslední variantou je Geloren dog- doplňkové krmivo pro psy.

Pavla

nehojace sa rany na labkách u psa | 1. 1. 2020 14:01

Dobrý deň, môj psík má problém s nehojacimi sa ranami na labkách - vankúšikoch, tento problém pretrváva už 1,5 roka. Chodíme po veterinároch a nevedia nám s tým pomôcť. Vankúšiky vyzerajú ako zodraté, sú na nich miesta bez čiernej vrstvy, rýchlo sa mu vonku zrania a potom má hlbšie rany, labky ho bolia, nechce chodiť. Topánky nechce nosiť, chcela by som aby sa mu labky vyliečili. Jeden veterinár mu zobral krv a ster z labiek na rozbor. Vo výsledkoch bol uvedený nasledovný nález: Pantoea agglomerans a Pseudomonas koreensis. Liečilo sa to liekmi Synulox, nejakými injekciami a prípravkom alpha derm. Skúšali sme všeličo iné ale nič nepomohlo. Neviem ako ďalej. Myslíte, že už mu to tak zostane, nedá sa to vyliečiť, stretli ste sa už s niečím podobným? ďakujem za odpoveď. Ivana

vložil:  
Ivana Chalmovanská

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, podle toho, co popisujete a vzhledem k délce trvání problému (1,5 roku) předpokládám, že se může jednat o komplexnější problém. Nepíšete, jak je Váš pejsek starý nebo jakého je plemene (různá plemena mají predispozice k různým onemocněním). V první řadě bych Vám doporučila obrátit se přímo na veterinárního lékaře se specializací na dermatologii. Ten Vám může doporučit i další diagnostické testy a postupy, na základě kterých se stanoví správná diagnóza. Teprve na základě této diagnózy je možné správně k problému Vašeho pejska přistupovat. Obávám se však, že bez botiček na tlapky se to neobejde (i za cenu nošení ochranného límce). Kůže musí být chráněna alespoň po dobu, než se zcela zahojí. Podle charakteru onemocnění a vzhledu tlapek Vám pak veterinární lékař může doporučit přípravek na podporu hojení. Z našich produktů by mohl být vhodný Anigran, rány je však nutné krýt bandáží a pravidelně převazovat. Podle hloubky a rozsahu ran je potřeba počítat také s dostatečně dlouhou dobou hojení, kůže na tlapkách se hojí pomaleji.

Lucie

Složení výrobku Geloren HA | 8. 12. 2019 23:12

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na složení přípravku Geloren HA 90 cps v jedné želé kostce (např. množství glukosaminu). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Fajfr

vložil:  
František Fajfr

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

co se týká složení koňské kloubní výživy Geloren HA, je hlavní složkou kyselina hyaluronová. V kostce potom najdete chondroitin sulfát a želatinu - zdroj aminokyselin vhodných pro šlachy, vazy a chrupavky. V jedné kostce najdete tyto látky:

Geloren dávkování

 

 

Pavla

Složení | 8. 12. 2019 13:12

Dobrý den, zaujaly mě vaše produkty, konkrétně Kelparen a Geloren pro psy, ale všimla jsem si, že neuvádíte přesné složení. Mohla bych se na něj zeptat?

vložil:  
Kristýna Janečková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

jsme rádi, že Vás zaujaly naše produkty. Co se týká přesného složení:

Geloren dog - želatina (vepřová), hydrolyzovaný kolagen (vepřový), chondroitin sulfát, N-acetyl-glukosamin (krevety a krabi), sodná sůl kyseliny citrónové, glycerin, kyselina hyaluronová. Doplňkové látky - konzervanty, aroma uzené šunky

Kelparen - želatina (vepřová), mořská řasa Kelpa (Ascophyllum nodosum), pivovarské kvasnice, sodná sůl kyseliny citrónové, glycerin, kyselina hyaluronová. Doplňkové látky - konzervanty

 

Pavla

Soutěž | 1. 12. 2019 20:12

Dobrý den, chtěl bych se optat jak mám zadat číslo šarže do soutěže. Jak jej napíšu, tak mi to píše, že není zadán, nebo že je ve špatném formátu. Děkuji Novotný

vložil:  
Novotný

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

v rámci naší desítkové soutěže je nutné zadat celé číslo šarže, tzn. vše, co je za BATCH:

Zadejte tedy do formuláře: GELH-xxxxxx 

pomlčku zadávejte bez mezer a mělo by to jít. Kdybyste měl se zadáváním i přesto problém, dejte, napište mi, prosím, na email: pavla@aktivnizvire.cz

Držíme pěsti, ať je Váš tip správný.

 

 

Pavla

Spondyloza | 26. 11. 2019 23:11

Dobrý deň môjmu psovi bola diagnostikovaní spondylozu ľahký nález n dvoch stavcoch. Je to mladý ročný pes. Pohyblivosť ma super zatiaľ žiadny problém mohol by mu geloren pomôcť so zastavením ďalšieho vývinu spondylozy?

vložil:  
Anna Marníková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

užívání Gelorenu dog bych u Vašeho pejska doporučila pro ochranu kloubů a zpomalení vývoje kloubních problémů. U spondylózy užívání kloubní výživy není úplně jednoznačné. Tím, že je spondylóza diagnostikovaná v tak mladém věku, bude se zřejmě jednat o dědičné predispozice. Nicméně k rozvoji spondylózy nemusí dojít. Doporučujeme snažit se posílit svalstvo vašeho pejska např. plaváním. Důležité je ho ale nepřetěžovat. 

Pavla

Geloren dog pro štěně PRT | 22. 11. 2019 2:11

Zdravím, mám 2 měsíční fenku Parson Russell teriéra (zřejmě tento dotaz už tu asi někdy byl...) a chci se zeptat, jestli je Geloren dog pro štěně vhodný - jestliže ano tak jak mám denně dávkovat a jak často ročně opakovat. Díky za info Marty

vložil:  
Martin Kuba

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren dog mohou psi již od štěněcího věku. Doporučujeme začít užívat Geloren ve 3 měsících - touto dobou již bývá pejsek zvyklý v novém domově. Geloren dog dávkujte podle aktuální dávky štěněte podle dávkování na obalu. 

Dopřejte Vaší fence 3 měsíční kúru, kterou můžete ještě kolem 1 roku věku znovu zopakovat. Dále užívání kloubní výživy záleží na stavu kloubů a míře zátěže pejska. Více se o užívání kloubní výživy můžete dočíst v našem článku na blogu.

Pavla

Složení Geloren dog | 18. 11. 2019 14:11

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda jste změnili složení Geloren dog. Tento produkt jsem objednávala dvakrát. Jednou mi přišli tmavě hnědé kostičky, které můj pes miloval a bez problémů snědl. V druhé objednávce jsem obdržela světle hnědé až naoranžovělé kostičky, které můj pes nechce pozřít. Předem děkuji, Markéta D.

vložil:  
Markéta

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

je pravda, že jsme recepturu malinko měnili. Ty hnědé kostičky byly ještě s glukosaminem, který jsme nahrazovali za stabilnější N-acetylglukosamin (to jsou ty žluté kostičky). V Gelorenu jinak vše zůstalo naprosto stejné - i aroma uzené šunky i obsah aktivních látek. Tato změna by na chuť neměla mít žádný vliv, pouze došlo ke změně barvy kostiček.

Jinak chystáme po novém roce Geloren dog s novou příchutí a podle našich předběžných zkoušek chutnal i těm, kteří nechtěli vůbec žádný Geloren, tak doufáme, že si Váš pejsek k němu zase najde cestu. Moc se omlouváme za nepříjemnosti a mrzí nás to.

Pavla

Geloren Dog a průjem | 30. 10. 2019 13:10

Dobrý den, dáváme psovi Geloren Dog pravidelně a nyní jsme si všimli změny ve vzhledu oproti dřívějšku. Kostky jsou světlejší (bledší) než dříve a taky suché na povrchu. Pes má najednou průjem, je možné, že je to z toho? Je, prosím, takové balení v pořádku?

vložil:  
Martin

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

moc se omlouváme za zdržení v odpovědi, bohužel se nám Váš dotaz někde zatoulal.

Co se týká změny vzhledu - ano, Vámi popisované kostičky by měly být v pořádku - v Gelorenu dog jsme nahradili pouze glukosamin stabilnějším N-acetylglukosaminem. Tato změna má vliv na barvu kostiček, přičemž ostatní složení zůstalo naprosto stejné. Jelikož je N-acetylglukosamin schválenou a prověřenou látkou, neměl by s tím v tomto ohledu být problém. Změněná receptura je v prodeji již od července tohoto roku a zatím jsme se průjmem nesetkali.

Pavla

Geloren Dog | 21. 10. 2019 17:10

Dobrý den, zajímal by mě, vliv nebo škodlivost glycerinu (uvedeného ve složení), na zdraví psa? Děkuji, za odpověď.

vložil:  
Michal Cholevík

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

glycerin (glycerol nebo také E422) je přírodní látka, která je součástí všech živočišných a rostlinných tuků. Glycerin je pro svoji nasládlou chuť a kalorickou hodnotu povolen v předepsané míře jako přírodní energetický doplněk krmiva. Do krmiva se přidává také z důvodu sladké chuti jako zchutňovadlo pro zvyšování atraktivity u psů a zvýšení vlhkosti krmiva.

Glycerinu se tedy v Gelorenu dog nemusíte obávat. Je to schválená látka, která se opravdu používá jen ve velmi malém množství.

Pavla

užívání gelorenu pes | 21. 10. 2019 15:10

Dobrý den, mohu se prosím zeptat jakou dávku bych měla dávat starému 12 letému 5kg pejskovi? Již od mala měl problémy s páteří často blokovaná, dáváme stále Alavis 5 chtěla bych změnit za Geloren. Stačí 1 kostička denně? A ještě prosím zda je výrobek bez umělých přidaných látek kvůli trávicím potížím . Děkuji Truhlářová

vložil:  
Truhlářová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

co se týká dávkování - 1 kostička denně 5 kg pejskovi bude stačit. Co se týká složení - základem je vepřová želatina a mix aktivních látek. Aby byl Geloren stále čerstvý a chutný používáme konzervanty (sorban draselný, kyselinu citrónovou) a zchutňující látku (aroma uzené šunky). Záleží jaké trávicí problémy má váš pejsek a co mu vadí.

Pavla


Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.