fbpx

Poradna

Pes si spálil tlamu | 10. 9. 2015 22:39

Můj pes si spálil tlamu o žhavý gril, má tam dost škaredé rány. Co na to veterynář dával moc nepomohlo, tak se chci zeptat, jestli bych na to mohl namazat Dentaren (našel jsem to na vašich stránkách, ale ten můj veterynář o Dentarenu nic neví).

vložil:  
Petr Havrda, Písek

Odpověď ze dne 11. 9. 2015 9:37

Dobrý den. Pokud je poranění uvnitř dutiny ústní (dásně, jazyk, sliznice), lze Dentaren určitě doporučit jako podporu hojení. Dobře ulpívá na sliznici dutiny ústní a tak mechanicky chrání místo poškození a tím může dojít i k okamžité úlevě díky sníženému dráždění místa poškození a tak i větší ochotě zvířete přijímat krmivo. V přípravku přítomný hyaluronát sodný podporuje hojení a oktenidin působí jako desinfekce. Podle závažnosti poranění je někdy nutné kombinovat tento přípravek s antibiotiky, o čemž by měl rozhodnout Váš veterinární lékař.Dentaren je poměrně nový produkt, takže o něm Váš veterinář ještě nemusí vědět.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.