fbpx

Poradna

Bonharen preventivně | 13. 9. 2015 5:03

Dává se Bonharen i preventivně nebo až když jeproblém? Můj koník už není nejmladší a trochu se o něj bojím. Děkuju za pomoc.

vložil:  
Jana Procházková, Sedlčany

Odpověď ze dne 14. 9. 2015 15:03

Dobrý den. Bonharen lze podávat i preventivně, a to zejména u sportovních koní. Záleží tedy na tom, zda mívá Váš kůň s pohybovým aparátem problémy či ne a jak často a intenzivně je zatěžován. Pokud je jeho zátěž intenzivní a/nebo je k problémům s pohybovým aparátem náchylný, podání Bonharenu bych doporučila i preventivně v doporučených dávkách a intervalech. Kúru se doporučuje opakovat 2 x do roka.V případě, že koně již mnoho nezatěžujete, nemá žádné pohybové problémy a je to spíše přítel na občasné projížďky, mohu Vám doporučit na podporu zdraví jeho kloubů podávání doplňkového krmiva Gelorenu Horse, což je pro koně přijatelnější forma vzhledem k tomu, že ho lze podávat jako pamlsek. Navíc kromě hyaluronátu sodného obsahuje také chondroitin sulfát a želatinu, což je hydrolyzovaný kolagen. Pokud kůň již kulhá a příčinou obtíží jsou problémy s klouby, lze zvolit nejdříve aplikaci Bonharenu v doporučených dávkách a intervalech a dále pokračovat podáváním Gelorenu Horse. Opět samozřejmě platí, že v případě kulhání je nejdříve nutné určit jeho příčinua na základě toho zvolit další léčbu.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.