fbpx

Poradna

rekonvalescence | 26. 10. 2015 22:10

Dobrý den, moje dvouměsíční štěně si zlomilo obě loketní kosti. Byly "dobře" zlomené. Stačila pouze dlaha. Po měsíci mu byla dlaha sundána. Nyní měsíc bez dlahy. Pejsek stále mírně kulhá a nožičce ulevuje...kvůli dlaze kterou měl se mu narovnaly prstíky a šlachy nejsou dostatečně pružné. Nyní je vidět, že se prstíky pomalu dostávají do správné polohy a tlapka se uzavírá. Je nějaký z vašich preparátu v hodny pro rekonvalescenci a zlepšení hybnosti kloubů a šlach? A pomohlo by to pejskovi k rychlému zotavení a dostání se do správné formy? Předem děkuji za odpověď.

vložil:  
Šárka

Odpověď ze dne 2. 11. 2015 11:45

Dobrý den,při každém traumatu končetina a kulhání dochází k narušení mechaniky pohybu a tím i k nefyziologickému zatěžování kloubů končetin a páteře. Proto lze určitě doporučit při každém kulhání kloubní výživu jako prevenci poškození kloubů způsobenou těmito vlivy a také jako podpůrnou léčbu, pokud jsou již klouby poškozené.V případě Vašeho štěněte doporučuji podávání Gelorenu Dog. V případě, že byla poškozena i některé chrupavka, doporučila bych nejdříve aplikaci Bonharenu intravenous (aplikuje veterinární lékař) s následným podáváním Gelorenu Dog. Oba produkty mohou hojení kloubů i šlach urychlit. O jejich účincích si můžete podrobněji přečíst na http://www.aktivnizvire.cz/kloubni-vyziva-pro-psy a http://www.aktivnizvire.cz/lecba-kloubu. Důležitá je samozřejmě také rehabilitace, která pomůže obnovit fyziologické poměry pohybového aparátu.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.