fbpx

Poradna

Geloren+ Bonharen | 8. 4. 2016 12:04

Vážená paní doktorko. Prosím o radu. moje fena Pero Preso malorquin ,stáří 8 let ,má arttrozo na přední noze -levý kyčelní klou.Koupil jsem jí kloubní výživu a po poradě s MVDr.O Štanclem z veterinární Kliniky Choceń jsem si nechal objednat injekce Bonharen. .V pondělí dostala má fena první dávku a dle MVDr.A.Daťkové dostane ještě dlaších 5 dávek vždy v intervalu sedmi dnů.Chtěl bych jen vědět ,zda jí má současně s injekcemi podávat kapsle Gelore , nebo je vysadit a podávat až po skončení léčby a jak dlouho po skončení léčby doporučujete podávání Gelorenu ? Stači opakovat léčbu Bonharenem 1x ročně ,nebo doporučujete při artroze např.2x ročně.? Jde mi o to , že ji mám do 10-ti let pojištěnou u České Pojišťovny,která mi hradí značnou část nákladů a rád bych toho využil v maximální míře , pokud by to mé feně prospělo. Přeji pěkný den a předem děkuji za radu a odpověď. Knos Svatopluk

vložil:  
Svatopluk knos

Odpověď ze dne 26. 5. 2016 11:47

Dobrý den,omlouvám se za opoždění odpovědi na Váš dotaz. Kvůli pracovnímu vytížení nebylo nějakou dobu možné na dotazy odpovídat. Vzhledem k tomu, že píšete o „přední noze“, předpokládám, že se jedná o poškození ramenního nebo loketního kloubu. Přípravek Geloren Dog lze podávat současně s aplikací Bonharenu v doporučené dávce. Podávání Gelorenu Dog doporučujeme ještě dva měsíce po vymizení příznaků. Případně lze Geloren Dog preventivně podávat i poté a to buď v 60 denních intervalech (podává se 60 dní nepřetržitě a poté se 60 dní vynechá) nebo jej lze podávat i trvale. Co se týče aplikace Bonharenu, pro určení konkrétního postupu u Vašeho psa doporučujeme konzultaci s ošetřujícím veterinárním lékařem, který nejlépe zhodnotí přínos Bonharenu pro vašeho psa na základě klinického vyšetření.  

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.