fbpx

Poradna

Geloren | 9. 5. 2016 22:05

Dobrý den, na Geloren jsem slyšela jen chválu a tak jsem se rozhodla, že ho svým psům koupím. Ale jako zodpovědný chovatel svého psa si vždy čtu složení přípravku a podle toho se nakonec rozhoduji. Bohužel, velkým zklamáním mi bylo, když jsem se dozvěděla, že Geloren horse obsahuje tyto éčka: E124, E122, E110. Bohužel (bohudík), složení psího jsem nedohledala. Ale toto mne opravdu odradilo. Můžete mi vysvětlit, z jakého důvodu potřebuje mít kůň sytě červené chondroprotektivum, když jedna z jeho složek je považována za nebezpečnou a případně karcinogenní??? Geloren je mi tedy velkým zklamáním.... Zbytečně pokažený přípravek.

vložil:  
Michael aJ

Odpověď ze dne 26. 5. 2016 15:54

Dobrý den,Geloren Horse opravdu obsahoval Vámi zmiňovaná barviva, ale již jsme změnili recepturu a barviva vyměnili za oxid železa, který se používá také jako stopový prvek.  Co se týče složení Geloren Dog, je odlišné od složení Gelorenu Horse (nyní již Geloren HA). U něj se žádná barviva nepoužívají. Používá se u něj aroma uzené šunky, aby jej psi rádi přijímali jako pamlsek. Při výrobě podobných produktů je vždy nutné najít kompromis mezi tím, co bychom rádi měli a tím, co je reálné také z hlediska technologických možností výroby při daném složení, zdravotní nezávadnosti a trvanlivosti produktu.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.