fbpx

Poradna

Je vhodný Geloren Dog pro štěně? | 12. 9. 2016 4:09

Dobrý den, máme doma dvouměsíční stěně (váha 7 kg), labradorský retriever a chtěl bych se zeptat jestli je vhodne podávat preventivně Geloren Dog? A v případě že ano, tak v jakých dávkách a jak často a případně do jakého věku? Jinak štěně krmíme Royal Canin Labrador Retriever Junior.

vložil:  
Martin Hanus

Odpověď ze dne 13. 9. 2016 13:38

Dobrý den, doplňkovou kloubní výživu bych Vašemu štěněti doporučila zejména v případě, že pochází z chovu s výskytem problémů s klouby nebo při příznacích pohybových potíží. Preventivní podávání pro podporu vývoje kloubní chrupavky je vhodné zejména v období nejrychlejšího růstu zvířete (od 0,5 do asi 1,5 roku) a kloubní výživa Geloren dog je k tomuto účelu vhodná. Užívá se denně, nejlépe po dobu 2 měsíců nepřetržitě. Denní dávka se odvíjí dle aktuální hmotnosti psa (při hmotnosti 7 kg max. 1 kostička denně). Zpočátku, když je vývoj kloubů nejrychlejší, doporučujeme kúru opakovat 2x – 3x ročně. Je také potřeba hlídat přírůstek váhy a adekvátní fyzickou zátěž (kratší a častější vycházky, štěně nepřetěžovat, vyvarovat se dlouhým procházkám a túrám). Po ukončení vývoje (kolem 2. roku) doporučujeme psovi dopřát preventivní dvouměsíční kúru jednou za rok, pokud netrpí žádnými kloubními potížemi.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.