fbpx

Poradna

Teplota | 21. 3. 2017 15:03

Dobrý den, naše fena Rotvajler (v únoru 7 let) má již přes dva týdny zvýšenou teplotu. Začalo to před 15. dny , kdy zvracela poprvé a dva dny na to podruhé a do toho se přidal průjem. Tak jsme navštívili vet. (8.3.) , kde provedli rentgen a na něm byl malý útvar. Teplotu měla přes 40 . Dostala něco na žaludek a střeva + ATB a infuzy. Druhý den kontrola na rentgenu už útvar nebyl. Dostala další injekce na nevolnost a ATB a infuze a pro jistotu jsme dostali domu kontrastní látku kterou jsme podali další den ráno a zkontrolovali průchodnost na rentgenu. Na třetím rentgenu vše krásně průchodné. Od toho 8.3 ani už nezvracela. Ale teploty se stále drží a doma bereme Amoksiklav po 12 hod. Ještě nám udělali dva krevní testy u jednoho zjištěna snížená funkce štítné žlázy a dostali jsme letrox 100 (bere 800 denně). Skoro rok jsme se na dané Vet. lečili s popraskaným zadečkem , kde jsme 2x lečili ATB Amoksiklav a vždy dostali nejaké mastě. Vždy se zlepšilo , ale nevyléčilo a stále trvá. Chtěli již na podzim operartivně odstranit žlázky což jsme nechtěli. Závěr vet. po roce je že to má od té štítné žláty a letrox by měl pomoct. Stále nevíme co našemu pejskovi je a není ve své kůži a má teploty . Šli jsme na jinou vet. ,kde nám řekl jeden doktor že má zvětšené všechny uzliny na které můžou sáhnout a že se obává metastází, ale k potvrzení se budou muset odebrat vzorky v narkoze a budeme muset čekat 10 dní na verdict. Další den smíření s odběrem krve a vzorků z uzlin na stejné klinice jiný doktor, že to bude nejspíš od toho nedoléčeného zadečku a pojmenoval to perianalni fistulace, a že to může být imunitní. Dostali jsme něco na teplotu a jiné ATB přímo pro pejsky a Amoksiklav vysadili a vet . objednal specialní léky na ten zadeček, to ještě nebereme. Vždy po lecích na teplotu do dvou hodin spadne nejníž byla 38,3 , ale pak jde zase nahoru. Včera 20.3. teplota (ráno 40, odpol . 40, večer 39,7 ) a dnes ráno 39,5. Jinak je jí lépe má chut k jidlu, chtěla by si hrát , ale nemá na nic sílu a hodně zhubla. Má ted asi 34 kg. Můžeme porosit o Váš názor? Děkuji Podaná

vložil:  
Marcela Podaná

Odpověď ze dne 29. 3. 2017 19:32

Dobrý den,
vzhledem k Vámi uváděným příznakům, jako je zvýšení teploty bez odezvy na antibiotickou léčbu, hubnutí a zvětšení mízních uzlin, bych Vám v případě, že brzy nenastane odezva na změnu terapie, doporučovala podstoupit doporučenou biopsii mízních uzlin a opakované vyšetření krve (výsledky laboratorního vyšetření se mohou měnit v čase). Diagnostika je u těchto problémů někdy náročná jak časově, tak i finančně, ale bez ní nelze zvolit adekvátní léčbu ani stanovit prognózu.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.