fbpx

Poradna

Pes si spálil jazyk | 11. 8. 2017 3:08

Dobrý den, vařili jsme si večeři, těsně po podávání večeře přišel pes k pánvičce, chtěl z ní ukrást trochu masa a pravděpodobně si spálil jazyk. Pořád chodí, olizuje se, dokonce sežral i papírový kapesník (asi aby zmírnil bolest, nevím). Dali jsme mu trochu olízat led, ale to nebude lízat věčně. Poradíte prosím, co s tím?

vložil:  
Marie Kuncová

Odpověď ze dne 6. 9. 2017 17:53

Dobrý den,

vpřípadě popálení jazyka je důležité jazyk co nejdříve zchladit, což jste udělali a zkontrolovat jeho stav. Je dobré zkontrolovat stav nejen jazyka, ale sliznice celé dutiny ústní, včetně patra. V případě, že jsou patrné popáleniny, je lepší navštívit veterináře, který rozhodne o dalším postupu a případné revizi sliznic v sedaci. Pro urychlení hojení sliznice v tlamě lze použít Dentaren, který na sliznici ulpí a pomáhá v hojení. Problém aplikace na jazyk však může být problematický, pokud pes dostatečně nespolupracuje. Dobré je pak nanášet gel v tenké(!) vrstvě 2-3 x denně.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.