Poradna

Nehojící se píštěl prstu přední nohy | 4. 9. 2017 22:09

Dobrý den, mám 12 letou labradorku,které se na 2 prstě Ppřední nohy udělala píštěl,která se již 7 týdnů nechce hojit a vypadá to,že bude nutná amputace prstu. Rána je čistá,nehnisá,jen krvácí. Vyzkoušeli jsme s veterinářkou již vše možné na zastavení sekrece a hojení (atb per os i depotní přímo do rány,koloidní stříbro,....),ale bohužel bez úspěchu. Chci se zeptat,zda je možné použít Anigran na výplach a případně s čím ho kombinovat?(např.DebriEcasanem hyal plus...) Děkuji za odpověď

vložil:  
Marta Matějková

Odpověď ze dne 6. 9. 2017 17:58

Dobrý den, přímo na výplachy se Anigran nehodí vzhledem ke své viskozitě. Ovšem lze jej následně po vyčištění rány na ránu aplikovat a překrýt obvazem. Pro výplachy ran před použitím Anigranu je vhodné použít např. jodové roztoky nebo fyziologický roztok. Anigran podporuje hojení a vytváří vhodné prostředí pro hojení rány. S jinými lokálními přípravky jej nedoporučujeme kombinovat z důvodu možných interakcí.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.