fbpx

Poradna

Anigran | 13. 9. 2017 21:09

Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila. Mám třináctiletou fenku beagla. Na zadní noze se jí udělala tuková boule, kterou jí veterinář chirurgicky odstranil. Rána se dobře zahojila, ale po dvou měsících se tam začala dělat boulička a veterinář zjistil, že tam zapomněl jeden steh. Steh vyndal, ale boulička se dál zvětšovala a začala hnisat. Veterinář poradil vymazávat koncentrovaným roztokem hypermanganu. To jsme dělali asi měsíc, vždycky se to na pár dnů zlepšilo, zaschlo, a pak se pod tím začala zase dělat boule, která vždycky praskla a vytékala z ní taková krvavá voda a hnis. Veterinář mi nic jiného neporadil, byla jsem zoufalá, začala jsem studovat web a našla váš výrobek Anigran. Začala jsem jí Anigran gel podle instrukcí, uvedených zde na vaší stránce, na ránu přikládat. Je to asi tři neděle. Rána se od té doby zmenšila, už nezačala znova hnisat, každý den se jí na povrchu rány objevily takové drobné bílé krystalky /hnis?/, ty jsem vždycky spláchla čerstvým odvarem z řepíku, to se dělo tak první týden, pak se přestaly objevovat, nabobtnání kleslo, vypadá to skutečně, že se to snad hojí. Ale chtěla bych se zeptat. Vyměňuji obvaz každých 24 hodin, někdy i dřív, ale vždycky je už zaschlý , a tak jí ho musím odtrhnout /sice velice opatrně a předtím to navlhčím čerstvým odvařem z řepíku/, ale stejně. Z rány pokaždé začne téct krev. Nevím, jestli to dělám dobře, tak se chci poradit. Zdá se mi, že je to skvělý produkt, jenom nevím, jestli postupuji dobře a taky by mě zajímalo, jak dlouho může hojení takové rány trvat /je velká asi jako menší korunová mince/... Děkuji předem za vaši odpověď. S pozdravem M. Klimešová, Hradec Králové

vložil:  
Miluše Klimešová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, olouvám se za pozdní odpověď, způsobenou výpadkem našich stránek, během kterého nám nechodily dotazy.

Jsme rádi, že Vám Anigran takto pomáhá. V případě, že rána při odstraňování obvazu krvácí, protože došlo k jeho přilnutí na povrch rány, obvaz dobře navlhčete (tak, jak to děláte) a čekejte několik minut než se obvaz odlepí. Nespěchejte. Další prevencí přilepení je před aplikací dalšího obvazu počkat až poté, co rána přestane krvácet a ránu ještě dodatečně jemně očistit od zbytků krve a sekretu, osušit, při převazu nanést větší množství Anigranu a převazovat častěji (2 x denně). Doufáme, že se Vaší fence noha brzy zcela zahojí.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.