Poradna

Sarkoid | 16. 9. 2017 3:09

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užít přípravek na ránu po sarkoidu, který byl podvázán a upadl.

vložil:  
Marcela budínská

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď, která je způsobena výpadkem našich stránek, během kterého nám nechodily dotazy.

Předpokládám, že se ptáte na prostředek Anigran. Ten lze použít na všechny povrchové rány. V případě sarkoidu bych však chtěla upozornit na to, že je jich několik  různě agresivních typů a další vývoj rány se bude odvíjet i na základě toho, o jaký typ se jedná. Některé typy sarkoidů mají tendenci k recidivám tzn. vrací se a mohou způsobovat i rozsáhlé změny na kůži. Proto prosím věnujte svému koni zvýšenou pozornost a při výskytu již malých změn řešte případ s veterinárním lékařem, který by měl další léčbu navrhnout na základě typu sarkoidu. Ne pro každý typ sarkoidu je vhodné chirurgické řešení.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.