fbpx

Poradna

Kapří hřbet | 30. 9. 2017 21:09

Dobrý den, náš 11-ti měsíční pejsek Rhodéského ridgebacka má dost viditelný kapří hřbet. Dá se toto nějak ovlivnit a čím je to vlastně způsobeno? Když jsme si ho brali jako malé štěně, nebylo nic poznat...

vložil:  
M. Beránková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď, způsobenou výpadkem našich stránek, během kterého nám nechodily dotazy.

Nahrbení páteře může být i důsledkem bolestivosti zad nebo břicha. Z tohoto důvodu bych Vám doporučila návštěvu veterinárního lékaře a provedení kompletního vyšetření příp. včetně ultrasonografického vyšetření dutiny břišní. Pokud se vyloučí potíže v dutině břišní, bylo by třeba se zaměřit na potíže páteře (zejména v oblasti bederní páteře, přechodu hrudní a bederní páteře či křížokyčelního kloubu). Pokud se vyloučí i problémy se zády,  jedná se zřejmě o geneticky podmíněný problém. Jedinci se špatně utvářenou kostrou by se neměli používat v chovu, aby se zamezilo šíření vady v populaci. Stavba páteře samozřejmě ovlivňuje celkový pohyb zvířete a postavení kloubů končetin, které pak mohou být nefyziologicky zatěžovány. V těchto případech bych doporučila úpravu pohybového režimu a preventivní podávání kloubní výživy (např. náš Geloren Dog).

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.