Poradna

Nehojící se píštěl | 5. 11. 2017 18:11

Dobrý den, zvažuji zakoupení přípravku Anigran na velmi problematickou nehojící se ránu u psa. Jedná se o téměř 12letou fenu ovčáka, měla dlouhodbě zanícenou anální žlázku, vytvořila se píštěl, ale v létě začalo okolí praskat. Žlázka (zbytek) byla odoperována, stehy se zacelily, ale po vyndání drénu se podkoží již nezacelilo. Cca 2měs. postačily výplachy, bohužel nyní začíná okolí opět praskat, víceméně identicky jako před chirurgickým zákrokem. Nebudu ani vyjmenovávat, co vše se vyzkoušelo, bohužel bez úspěchu. Velice se bojím infekce z okolí řitního otvoru, či dokonce perforace střeva. Problém této rány je i to, že jsem zatím nepřišla na způsob, jak ránu případně zavázat. Bylo by i tak vhodné aplikovat Anigran? Děkuji za rady. Haladová

vložil:  
Haladová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, velmi se omlouvám za zpožděnou odpověď. Anigran lze vyzkoušet i v těchto případech a vzhledem k jeho schopnosti podporovat hojení ran by mohl pomoci. Před jeho první aplikací bych doporučila řádné vyčištění rány (nejlépe veterinářem, v případě nutnosti i v sedaci) a před dalšími aplikacemi ránu a její okolí očistit roztokem Betadiny. Vzhledem ke konzistenci Anigranu je však nutné počítat s častou aplikací, protože bude z rány stékat. Doporučuji Anigran na ránu nanášet v malém množství u každé 2 hodiny (podle možností). Zavázání rány v této oblasti je problematické, občas se dají po důkladném vyčištění rány nebo chirurgickém ošetření použít lepící krytí rány (např. Tegaderm), ale ani ty v této oblasti příliš nedrží. Pokud má pes tendenci si ránu lízat, doporučuji dávat psovi límec až do úplného zahojení rány.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.