Poradna

Zlomenina | 20. 11. 2017 17:11

Dobrý den, mám dotaz. Mám sporťáka po zlomenině nohy v oblasti lokte .. Dostal se ke mně až potom. Dotaz zní, jestli by mu geloren pomohl. I když je to zahojené, občas ho to trápí.. při změnách počasí, hlubším povrchu a pod.. budu ráda za jakoukoliv odpověď:)

vložil:  
Nikol

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, podávání Gelorenu HA bych v případě Vašeho koně doporučila a to alespoň 3 kúry za rok z dále uvedených důvodů. Píšete, že se jedná o sportovně využívaného koně (ale nevím, jakým způsobem a v jaké intenzitě je využíván, jak je starý, zda má další potíže atd.). U koní využívaných ke sportu obecně dochází k většímu zatěžování kloubů, vazů a šlach a podávání kloubní výživy je jednou z možností prevence jejich poškození. Dalším důvodem k doporučení podávání Gelorenu jako prevence u Vašeho koně jsou i zmíněné občasné bolesti, při kterých pak dochází jak k většímu zatěžování druhostranné končetiny, na kterou se kůň snaží přenést váhu, tak i nerovnoměrnému zatěžování páteře. Pak může kůň kulhat i na tuto druhostrannou končetinu. U zraněné končetiny může navíc docházet k rozvoji artrózy kloubů pod zhojenou zlomeninou kvůli možnému nefyziologickému zatěžování končetiny, což se odvíjí od toho, jak závažná a komplikovaná zlomenina to byla, zda zlomenina zasáhla do kloubu či ne, jaká je kvalita zhojení, zda nedošlo k vzájemnému posunu kostních úlomků atd.
Důležité je samozřejmě také přizpůsobit zátěž stavu koně a doporučila bych také péči fyzioterapeuta vhledem k možným kompenzačním blokádám v oblasti lopatek, kohoutku a krční páteře.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.