Poradna

Bonharen pro koně | 24. 1. 2018 16:01

Dobrý den, mám angl. plnokrevníka 26 let starého. Zatím nejeví žádné známky artrózy.Pravidelne jezdime do přírody. Pravidelně dostává po 3 měsících buď MSM nebo Triple Blend od Alavisu jako prevenci. Je Bonharen také dobrý pro prevenci artrózy nebo se dává až když artróza přijde? Slyšela jsem, že je lepší než MSM. Děkuji za odpověď, zdravím Eva Floranová

vložil:  
Eva Florianová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, Bonharen lze podávat i preventivně. Preparáty na zlepšení zdraví kloubů je určitě lepší podávat ještě než k poškození kloubních struktur skutečně dojde, protože se tím podpoří dobrá kvalita těchto tkání. Chrupavka má pouze omezenou schopnost regenerace a pokud dojde k jejich poškození, následky mohou být trvalé. Někteří majitelé závodních koní proto nechávají svým koňům aplikovat dvě kúry Bonharenu ročně – jednu před zahájením sezóny a druhou po jejím ukončení. Je to z důvodu ochrany kloubů před opotřebením vlivem nadměrné zátěže a tím prodloužení jejich závodní kariéry. V případě Vašeho koně lze tedy podávání Bonharenu taktéž doporučit a to i vzhledem k jeho věku.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.