fbpx

Poradna

Jak užívat | 22. 3. 2018 19:03

Dobrý den, mám 7letého zlatého retrívra. Zatím žádné problémy nemá. Ráda bych mu ale již teď začala dávat kloubní výživu. Je prosím lepší dávat dva měsíce a pak dva měsíce ne a pak zase dávat dva měsíce atd., nebo je lepší snížit dávku a dávat preventivně každý den celý rok. Děkuji Vám.

vložil:  
Věra

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

doporučujeme schéma: dávat dva měsíce a potom dva měsíce pauza. Je to tím, že aktivní látky z kloubní výživy Geloren dog se řadí mezi tzv. SYSADOA - látky s pomalým nástupem účinku. Po začátku užívání chvíli trvá, než se účinky začnou projevovat, ale účinek potom trvá i nějakou dobu po skončení užívání. Psovi byste neuškodila tím, že budete dávat kloubní výživu nepřetržitě, ale v podstatě byste zbytečně vydávala peníze navíc. Obzvlášť ve Vašem případě, kdy chcete kloubní výživu nasadit preventivně. Nepřetržité užívání kloubní výživy se doporučuje v "těžších" případech, kdy je kloub již poškozen.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.