fbpx

Poradna

Kelparen | 8. 4. 2018 23:04

Dobrý den,mám fenečku s přísnou jaterní dietou,stáří 2 a půl roku,nesmí žádné dentální tyčinky,jenom hepatit granule a konzervy.Dělá se jí zubní kámen a páchne z tlamičky.Mohla by Kelparen na zuby? Děkuji Beková M.

vložil:  
Beková M.

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

 

Dobrý den, pokud Váš pes prodělal onemocnění jater, je vhodné se o jeho stravě poradit s ošetřujícím veterinárním lékařem, který zná diagnózu a dokáže odhadnout funkčnost jater daného zvířete. Ovšem v případě, že je Vašemu psovi doporučena přísná jaterní dieta, není vhodné tuto dietu narušovat a doporučuji řešení zubního kamene jinými způsoby. O dalších možnostech včetně vyčištění zubů v narkóze se poraďte s ošetřujícím veterinárním lékařem. V případě, že u Vaší fenky nepřichází narkóza v úvahu, pak je vhodné ji navyknout na pravidelné čištění zubů kartáčkem a postupně mechanicky kámen odstraňovat a důkladnější řešení nechat na dobu, kdy bude její stav dlohodobě pod kontrolu. I do budoucna bych radila reději prevenci zubního kamene pravidelným každodenním čištěním zubů, kterým se pak značně sníží intervaly mezi nutným ošetřením zubů v narkóze.

 

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.