fbpx

Poradna

Sarkoid u koně | 14. 4. 2018 16:04

Dobrý den, mám již 11-ti letého valacha, který á třetím rokem sarkoid v uchu, na přelomu plecích a přední nohy a také pár malinkých okolo penisu, sarkoid v uchu byl podvázán a upadl. Dávám koníkovi do krmení kurkumu, ostropestřec a sarkoidy mažu mastičkou z marihuany. Sarkoid mezi předními nohami se zmenšuje a některé kolem přirození vymizely. pokud nevymizí úplně, ráda bych volala odborníka na homeopatickou léčbu, pokud nezabere, vyzkoušela bych na doporučení veterináře pastu AW4. Kůň je ve výborné kondici a dříve sportoval. Můj dotaz zní : Mohu se s koněm, který má sarkoid účastnit závodů ? ať už hobby nebo oficiálních ? děkuji za radu

vložil:  
Michaela

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku není úplně jednoduchá. Sarkoid jako takový nebývá v propozicích závodů důvodem pro vyloučení koně ze startu. Jen je důležité zvážit současnou kondici koně. Pokud je kůň ve fázi léčby není dobré ho přetěžovat, aby mohl věnovat, co největší část energie do ozdravných procesů. Přetěžování koně by mohlo vést k jeho oslabení. Použití veterinární pasty AW4 může být pro koně bolestivé, proto je potřeba sledovat, jak na zátěž kůň reaguje.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.