fbpx

Poradna

GELOREN DOG nebo HA | 20. 4. 2018 19:04

Dobry den pani doktorko, na zaklade velice pozitivnich zkusenosti,ktere mam s uzivanim Gelorennu HA po dvou mesicich po diagnostikovani artrozy 2.stupne,kdy me geloren vratil o stavem o par let zpatky,prosim o nasledujici rady: 1)Obsahuje Geloren DOG "Ecka" 2)na zaklade prostudovani obsahu 1 kostky Geloren HA a a dvou kostek Geloren DOG mi vychazi temer pri stejne cenove relaci prepoctem nasledujici obsah ucinnych latek v g: (navic pri absenci neckterych z nich v Gelorenu HA): KysHYAL GLUCOSAMIN CHONDROTIN KOLAGEN ZELATINA 2kostky DOG 62 124 500 700 2800 1Kostka HA 60 - 285 - 2333.3 Neni tedy z hlediska ucinku obsahu latek Geloren DOG ucinnejsi ? 3) Protoze nam lidem jsou psi travcim ustrojim blizsi nez kone, je lepe Geloren DOG pro cloveka stravitelnejsi ? Dekuji moc za Geloren. Dekuji i moc za pripadnou odpoved. Jarda

vložil:  
Jaroslav

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, děkujeme za pozitivní ohlas na Geloren HA a jsme moc rádi, že se Vám stav kloubů zlepšil. K Vašim dotazům.

1) Obsahuje Geloren DOG "Ečka"? Geloren dog obsahuje kromě aktivních látek a želatiny ještě kyselinu citrónovou E 330 a sorban draselný E202 - stabilizátor a konzervant. Obě jsou látky schválené pro potravinářský průmysl a do potravin se běžně přidávají. Označení E nemusí být hanlivé, takto se označují schválené přídatné látky do potravin. Naopak u tohoto označení máte jistotu, že přídatná látka byla testována a její bezpečnost je sledována.

2)Rozdíl Geloren HA vs. dog: je pravda, že Geloren dog a Geloren HA má jiné složení. Musíme brát v úvahu i to, že koně a psi mají jiný metabolismus (všežravci vs. býložravci) a trápí je trochu jiný charakter kloubních obtíží. Z tohoto důvodu je složení obou produktů jiné. Účinek a obsah u Gelorenu dog by u lidí mohl být vyšší, ale je potřeba vzít v úvahu i chutnost produktu.

3) Co se týče stravitelnosti, jsou na tom Geloren dog i Geloren HA podobně - je to dáno vlastně stejným základem, pouze jiným poměrem a zastoupením aktivních látek. Geloren HA jsou sladké želatinové kostičky s višňovou příchutí. Geloren dog nemá žádnou příchuť pouze aroma uzené šunky (aby se zvýšila atraktivita u psů), proto jeho požívání nemusí být pro každého atraktivní.

Jen pro jistotu připomínám, že Geloren HA i Geloren dog jsou i přesto, že obsahují látky potravinářské kvality, zaregistrovány jako doplňky pro psy a koně.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.