fbpx

Poradna

kloubní výživa | 29. 5. 2018 18:05

Dobrý den, mám pejska amstaff 7,5 roku, krmený brit care jehněčí. Měla bych dotaz kdy preventivně začít podávat kloubní výživu a jaký typ přímo pro něj. Má 30 kg, aktivní pes s dlouhýma procházkama nicméně nikdy nebyl zatěžován silným cvičením opravdu jen dlouhýma procházkama cca 3 km denně o víkendu i 7 km. Zatím žádné problémy krom olizovaní kloubů a pacek nemá. Neděla to často max 2x týdně. Je ve výborné kondici a rozdíl když mu byli třeba 3 roky a teď žádný ve fyzické aktivitě a výdrži není. Nechci ale něco zanedbat a chci aby tady s náma by co nejdéle proto žádám o pomoc ohledně kloubní výživy. Děkuji za odpověď Konečná

vložil:  
izabela konečná

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, pokud u něho zatím nepozorujete žádné problémy, doporučila bych v tomto věku udělat jednou ročně kúru (2 měsíce užívání) Gelorenu dog. Pokud se začnou už projevovat opotřebované klouby - pes hůř vstává, nechce se mu chodit do schodů, skákat, případně začne kulhat, začněte dávat Geloren dog častěji (2x - 3x  ročně, podle aktuálního stavu). Jestliže je zatím v dobré kondici, jistě s Vámi bude co nejdéle. Užívejte si společných procházek, co nejdéle.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.