fbpx

Poradna

Chronicka dlhodobo nehojaca sa rana | 4. 6. 2018 6:06

Dobrý deň, mám psíka 15,5 ročného a narástol mu na koži nezhubný nádor. Problém je, že sa mu to otvorilo a rastie to ako "divé mäso". Má tam škaredú otvorenú a hnisavú ranu. Veterinár mi s tým nevie pomôcť, tak som hľadala na internete. Našla som prípravok Anigran. Chcem sa opýtať, či je vhodný na tento problém, príp. ako ho správne aplikovať. Nemôžem mu nejako tým prípravkom uškodiť? Ďakujem pekne za odpoveď.

vložil:  
Jana

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, po vyčištění rány je Anigran možné k podpoře hojení použít. Doporučuji ale zvážit další diagnostické kroky (cytologie, biopsie) k určení typu nádoru. Případně, pokud je to možné, jeho chirurgickou excizi, s následným histologickým vyšetřením. Tato vyšetření by byla přínosná při odhadu dalšího vývoje.
Použití Anigranu: Anigran se aplikuje na ránu a překryje se sterilním obvazem. Obvaz se mění dle stavu po jednom až třech dnech. Zpočátku léčby a u infikovaných ran se obvaz vyměňuje denně. Ránu je takto potřeba převazovat až do jejího zahojení.

Více o aplikaci Anigranu se dozvíte na našich stránkách. Případně se můžete podívat na video aplikace Anigranu na ránu koně.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.