fbpx

Poradna

DKL 3/3, diagnóza FCP u stafordšírského bulteriéra | 18. 6. 2018 17:06

Dobrý den, minulý týden nám byl diagnostikován FCP u mé dvou-leté feny SBT, s doporučením operovat a hlavně přidávat kloubní výživu (nejlépe doživotně), mimo jiné byl zmiňován právě Váš přípravek, jelikož máme kloubní výživu podávat dlouhodobě zajímá mě, zda nemáte i nějaké větší balení pro psi než jen 90 tablet. Případně zda je možné využít koňský geloren pro psa či tato možnost tu není? Fena má 17kg, ale pracujeme na snížení hmotnosti (ideál je 15kg), mohla bych poprosit i informace jaký druh tedy využít a v jakém množství podávat? Případně tedy nějaké větší balení by nebylo? Děkuji mnohokrát.

vložil:  
Simča

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, pro Vaši fenu bych rozhodně doporučila Geloren dog, který má složení určené přesně pro psy. Je tam jiný poměr a trochu jiný druh aktivních látek než jsou obsaženy v Gelorenu HA. Další výhodou pro vaši fenku je i to, že Geloren dog neobsahuje cukr. Proto ho můžete dávat i když plánujete snižovat váhu - nebude užívat kalorie navíc. 

Bohužel zatím větší balení Gelorenu dog než 90 kostiček nemáme, doporučená dávka na 17 kg psa jsou 2 kostičky. Pokud byste porovnávala cenu s Gelorenem HA, tak 2 kostičky Gelorenu dog obsahují stejné množství kyseliny hyaluronové jako 1 kostička Gelorenu HA, takže cenově výhodnější užívání Gelorenu HA také moc není. Geloren dog je ovoněn uzenou šunkou, takže ho můžete dávat místo pamlsku kdykoliv během dne (klidně kostičku ráno a kostičku večer). Přejeme Vaší fence, ať ji klouby dlouho slouží. 

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.