fbpx

Poradna

Kloubní výživa | 21. 6. 2018 14:06

Dobrý den, mám 3 měsíční štěně retrievra, dávám mu kvalitní granule Marp holistik, chci se zeptat, mám mu již takhle malému dávát tabletky Geloren, jako prevenci? Děkuji za odpověd.

vložil:  
Zuzana

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

omlouvám se za prodlevu v odpovědi. Doporučujeme v průběhu růstu štěňat, obzvlášť větších plemen a plemen se sklony ke vzniku kloubních problémů, kloubní výživu v období růstu přidávat. Retrievři mají bohužel geneticky dané větší sklony ke kloubním problémům, proto bych určitě alespoň jednu dvouměsíční kúru užívání kloubní výživy doporučila. Věřím, že granule, kterými krmíte jsou kvalitní, ale většinou v nich bývá velmi nízký obsah látek pro podporu kloubů, takže je lepší je přidat ještě v kloubní výživě.

V období růstu je velmi důležité, aby měl organismus dostatečný přísun látek pro správnou stavbu kloubu. Poté stačí kloubní výživu dávat v obdobích se zvýšenou zátěží nebo ve starším věku. Pokud se u psa neprojevují žádné kloubní problémy, např. kulhání.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.