fbpx

Poradna

zpevneni usnich chrupavek | 4. 7. 2018 2:07

Dobry den, mame cerstve 5 mesicni stene yorksirskeho teriera, ale bohuzel ji neszoji ouska, uz cca 1mesic davame colafit a cca 1,5 mesice sirup Apto- flex, ale ouska se zatim vubec nestavi, moc prosim poradite cim bychom mohly chrupavky ousek posilit, tak aby se ouska zvedla?

vložil:  
Vera

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

 

Dobrý den, předpokládám, že jste si již vyslechla či přečetla hodně rad na téma postavení oušek u yorkshirského teriéra a zjistila, že u každého jednice zabere něco jiného.

Můžete zkusit ostříhat chlupy na vnější straně boltce, aby se odlehčilo chrupavce a/nebo uši vylepovat (pozor na zapaření kůže pod páskou!). Na masírování uší jsou rozdílné názory stejně jako na podávání kloubní výživy.Nicméně podáním kloubní výživy v doporučených dávkách nic nezkazíte a podpoříte zdravý vývoj pohybového aparátu. Kvalitní potrava je jedním ze základních faktorů pro zdravý vývoj a doporučuji na kvalitním krmení nešetřit, zejména v době růstu štěněte.

 

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.