fbpx

Poradna

Anigran - pes | 10. 7. 2018 23:07

Dobry den, jiz tyden aplikujeme na brisni otevrenou ranu anigran. Denne prevazujeme a aplikujeme. Nevim jestli neco delame spatne, ale pri kazdem prevazu kontroluji ranu a zda se mi ze po pouziti gelu je misto hodne cervene (mokre) s trochou krve. Muze to byt spatna reakce na gel? Druha otazka za jak dlouho anigran zacne pusobit, kdy uvidime zmenu?

vložil:  
Alena

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

 

Dobrý den, nepíšete, o jakou ránu se jedná, zda po poranění nebo chirurgickém zákroku, případně po jakém typu zákroku. Působení Anigranu je dvojí: udržuje vlhkost v ráně a desinfikuje. Z tohoto vyplývá, že jeho působení je okamžité, ale změnu uvidíte až po čase, kdy se rána začne hojit. To je ovšem individuální, protože rychlost hojení závisí na celé řadě faktorů (typ a velikost rány, faktory bránící hojení, věk pacienta a jeho celkový zdravotní stav,…). Nehojící se rány mohou mít celou řadu příčin, např. infikovaná rána (někdy je potřeba i celková aplikace antibiotik), celkový stav organismu, konkurenční onemocnění (př. cukrovka), cizí těleso v ráně, poruchy oběhového systému, velký tah v ráně u šitých ran atd. Z výše uvedených důvodů bych Vám doporučila zhodnocení rány u ošetřujícího veterinárního lékaře. S nežádoucím účinkem na Anigran jsem se dosud nesetkali, proto tuto variantu nepokládám za příliš pravděpodobnou. To však samozřejmě neznamená, že k nežádoucí reakci na něj nemůže dojít.

 

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.