fbpx

Poradna

BONHAREN | 11. 7. 2018 23:07

Dobrý den, mám koníka který, který má problém s hleznem na zadní noze. Koupila jsem ho od paní, která ho při tréninku přetáhla a koník si natáhl vazy na zadní pravé noze. Aby se koník "vyléčil" nechala ho v boxe delší dobu, a jelikož se po nějaké době začal nudit, kopal do stěn boxu. Od toho má koník odřené hlezna + "vodové" bulky. Při pravidelné zátěži koníkovy noha oteče, ale kulhat nekulhá. Vet mi řekl, že má koník poškozenou chrupavku na noze + mírně poškozené šlachy/vazy. Tudíž jsem se chtěla zeptat, zda-li by nám Bonharen mohl pomoci a jestli by ho šlo kombinovat s GelorenemHA pro lepší výsledek. Děkuji mockrát za radu

vložil:  
Petra

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, podle Vašeho popisu předpokládám, že by podávání Bonharenu popř. v kombinaci s Gelorenem HA mohlo Vašemu koni pomoci. Samozřejmě je nutné i posouzení ošetřujícím veterinárním lékařem, který na základě vyšetření (včetně rentgenologického) stanoví diagnózu a další postup léčby. V některých případech poškození chrupavky (např. OCD - osteochondrosis dissecans) je nutný i chirurgický zákrok.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.