fbpx

Poradna

nestejnoměrný růst kostí | 13. 7. 2018 2:07

Dobrý den po diagnoze přední nohy-nejstejnoměrný růst jedné ze dvou kostí a samozřejmě doporučení přeříznout jednu kost,jsem se rozhodla neřezat kost,protože výledný efekt se nemusí dostavit z důvodu téměř ukončeného růstu psa a stejně je nutné psa vyřadit ze sportovního výcviku.Myslím,že by psovi Geloren ,nebo nějaká ta intenzivní injekční 6ti týdenní léčba mohla ulevit.Prosím o váš názor a doporučení jakého přípravku co nejdříve užívat,či injekčně aplikovat.Děkuji

vložil:  
Gabriela Kunová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, v případě tohoto onemocnění se jedná o předčasný uzávěr růstové ploténky jedné z kostí předloktí, většinou u loketní kosti. Druhá kost však pokračuje dále v růstu a tak dochází k deformitám končetiny. V případě, že ještě není ukončen růst druhé kosti, bych Vám skutečně doporučila chirurgické řešení, a to co nejdříve. Pokud je růst kosti již téměř ukončen, jsou možné i další korektivní zásahy, které mají za cíl obnovit normální postoj končetiny.

Chápu Vaše obavy z chirurgického zákroku, ale přesto bych Vám ještě doporučila konzultaci na specializovaném pracovišti, kde by Vás seznámili s dalšími chirurgickými možnostmi korektury po uzavření růstové ploténky. Chirurgické řešení by pomohlo zcela nebo alespoň částečně obnovit normální poměry v kloubech (záleží na závažnosti onemocnění u konkrétního jedince).

Je třeba si uvědomit, že to není problém jen jedné končetiny, ale celého těla. Celý postoj psa se bude muset přizpůsobit deformované končetině a tím se bude nefyziologicky zatěžovat i celý pohybový aparát se všemi důsledky. Kloubní výživa může v případě různých deformit napomoci jen tím, že může zpomalit následky nefyziologické zátěže kloubů, ale samotný problém nevyřeší, ten se bude věkem zhoršovat.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.