fbpx

Poradna

Používání přípravků na klouby | 24. 7. 2018 12:07

Zdravím, jsme zdravý , ale jako prevenci jsem klukovi naordinoval Geloren, a s tím souvisí můj dotaz. Jak často mohu aplikovat přípravek na klouby? Nyní bych chtěl zkussit Apftus (možná jsem to špatně napsal). ale má to být v kapalné formě. Děkuji PC

vložil:  
Petr Cerman

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, úplně nevím, zda chápu správně Váš dotaz. Váš pes užíval preventivně Geloren dog a vy chcete, aby pokračoval v užívání kloubní výživy, tak chcete vyzkoušet nový přípravek?

Pokud užívá váš pes kloubní výživu preventivně, stačí mu udělat 1 - 2 kúry ročně (záleží podle velikosti psa, aktivitě, stáří...) 1 kúra znamená užívat kloubní výživu 2 měsíce nepřetržitě. Kloubní výživy nemusíte měnit, pokud pes kloubní výživu přijímá a kloubní výživa obsahuje dostatek aktivních látek, není důvod ji měnit.

Pokud vybíráte kloubní výživu, vždy se dívejte na složení - počet aktivních látek a jejich množství (je dobré si je přepočítat např. na denní dávku, protože každý výrobce uvádí složení v jiném množství - někdo ve 100 g, někdo v 1000g, jiný v denní dávce...). Také si dejte pozor na množství cukru v kloubní výživě - psy mají po cukru sklony tloustnout - nadváha potom nadměrně zatěžuje klouby!

Ideální je, pokud má pes kloubní výživu rád a přijímá ji jako pamlsek - máte potom kontrolu nad množstvím, které pes pozřel. Pokud si chcete přečíst o kloubní výživě a jejím dávkování více, podívejte se na seriál o kloubech na blogu Aktivního zvířete.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.