Poradna

vhodnost přípravku Geloren | 30. 8. 2018 16:08

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vhodné podávat 6 kg pejskovi (jorkšír, 12 let, kastrovaný při poslední operaci kamenů- před necelým rokem) Geloren, když pes trpí na kalcium-oxalátové kameny. Je krmen dietou Hills U/D, zatím se mu kameny naštěstí netvoří, po granulích či kastraci o 1 kilo ztloustnul a tudíž začal i špatně chodit, občas trošku kulhá. Děkuji, Hedvika

vložil:  
Wagnerová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, v případě nasazení této diety se nedoporučuje přidávat nic dalšího, i když v některých případech je to potřeba (doporučuji konzultovat s ošetřujícím veterinárním lékařem, který zná závažnost stavu Vašeho psa). V případě Vašeho pejska bych doporučila se nejdříve zaměřit na snížení hmotnosti na původní váhu, diagnostikování pohybového problému a úpravu pohybového režimu. Co se týče redukce váhy, je vhodné denní dávku rozdělit na 2 – 3 krmení denně (podle časových možností) a celkovou denní dávku snížit. V případě, že tento postup nezabere, je možné zkusit dietu pro prevenci vzniku močových kamenů od jiného výrobce (poraďte se se svým ošetřujícím veterinárním lékařem). Dalším důležitým krokem je zjištění příčiny kulhání (např. u yorkshirských teriérů je častou příčinou kulhání luxace čéšky) a řešení tohoto problému. Na základě diagnózy se pak s veterinářem domluvíte na dalším postupu a úpravě pohybového režimu. Obecně je při problémech s klouby lepší častější a kratší pohyb než dlouhé procházky jednou denně.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.