fbpx

Poradna

Kloubní výživa pro štěně | 17. 10. 2018 18:10

Dobrý den, mám 3 měsíční štěně zlatého retrívra, krmím ho granulkami Orijen Puppy large + 2 tabletky Alavis 5 denně. Ráda bych se zeptala, zda je jěště jiný potravinový doplněk, který by bylo vhodné nasadit, případně přidávat do krmiva v době růstu, abychom co nejvíce předešli případným problémům s nohama v dospělosti? Moc děkuji

vložil:  
Petra Loumová

Odpověď ze dne 18. 10. 2018 10:18

Dobrý den,

kloubní výživa Geloren dog je určitě pro Vaše štěně zlatého retrívra vhodná. Pokud budete dodržovat dávkování Gelorenu dog podle aktuální hmotnosti Vašeho štěňátka, nemusíte již žádnou další kloubní výživu dávat.

Protože zlatí retrívři jsou náchylní ke vzniku kloubních problémů, doporučuji nic nepodcenit a pracovat na osvalení. Ideální jsou procházky po měkkém podkladu - postupně prodlužovat vzdálenosti. Ale pozor na přetěžování. Sledujte pejska, jak je unavený a podle toho určujte vzdálenost.

Pro zpevnění kloubů je také velmi vhodné plavání - ideálně přes léto, aby teď pejsek při plavání neprochladl.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.