fbpx

Poradna

bonharen | 22. 10. 2018 18:10

Dobrý den, mám 15letého labradora, který má z důvodu stáří velké potíže s používáním zadních nohou, někdy se nemůže zvednout, špatně chodí a atrofie svalstva. Chtěla jsem se zeptat, zda i v tomto případě může pomoci podání přípravku bonharen a pokud ano, jak dávkovat. Pejsek má cca 36kg. Předem moc děkuji za odpověď, Vrbová

vložil:  
Vrbová Radka

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
důležité je především zjistit příčinu potíží. Vzhledem k věku, plemeni a velikosti Vašeho psa lze sice předpokládat, že příčinou jeho potíží je onemocnění kloubů, ale je třeba to potvrdit a případně vyloučit (či potvrdit) i jiné příčiny pohybových problémů. V případě, že se u Vašeho psa jedná o onemocnění kloubů, mohlo by podávání Bonharenu pomoci. Dávka pro velkého psa je 5 ml intravenózně (musí aplikovat veterinář) a aplikace se opakuje v týdenním intervalu 3 – 7x (většinou 5x). Jako doplněk k léčbě lze vyzkoušet také doplňkové krmivo Geloren Dog.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.