fbpx

Poradna

RTG nález : zkostnatělé kopytní chrupavky | 2. 11. 2018 16:11

Dobrý den, Kulhajícímu sportovnímu 8 let. valachovi byla včera diagnostikována pokročilá kalcifikace kopytních chrupavek na obou př.nohách. vet.lékařka doporučila Geloren HA.Zajímalo by mě zda koni uleví,i když vím že ta vl.artróza je nevratný proces.Rád bych koně využil alespoň v nižším sportu,tedy pokud to bude možné, bez bolesti.

vložil:  
Skopový Miloslav,Ing.

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

 

Dobrý den,

samotné podávání Gelorenu HA zřejmě v případě Vašeho koně nepomůže. Péče o koně s těmito problémy musí být komplexní a měla by zahrnovat m.j. i péči o kopyta (po konzultaci s ošetřujícím veterinářem a podkovářem vhodné ortopedické podkování). Intravenózně lze podat i Bonharen. Další léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím veterinárním lékařem, který zná stav Vašeho koně. Geloren HA by se pak dal podávat jako doplňkové krmivo dlouhodobě. Samozřejmě je potřeba také přizpůsobit pohybový režim koně jeho možnostem. Tato opatření mohou pomoci koni zmírnit bolest a prodloužit jeho aktivní život, i když samotný problém neodstraní.

 

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.