fbpx

Poradna

Pamycon u kočky | 2. 1. 2019 15:01

Dobrý den, je možno do ucha dvouletého kocourka použít Pamycon v kapkách ?

vložil:  
Marie Jedličková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se jedná o antibiotické kapky, nedoporučila bych jeho použití bez předchozího vyšetření veterinárním lékařem. V případě zánětu zvukovodu je potřeba nejdříve určit příčinu (parazité, bakterie, kvasinky, cizí těleso) a teprve poté nasadit vhodnou léčbu. Např. v případě otitidy parazitárního původu (zejména u venkovních koček poměrně častá příčina) by byla aplikace antibiotik zbytečná. Pamycon je navíc léčivý přípravek určený pro lidi, nikoliv pro zvířata a je dostupný pouze na recept. Z těchto důvodů Vám doporučuji navštívit veterinárního lékaře.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.