fbpx

Poradna

Analgetický efekt pro zdravé štěně? | 29. 1. 2019 23:01

Dobrý den, ráda bych své osmiměsíční fence bílého švýcarského ovčáka dopřála kvalitní kloubní výživu. Je vhodné zdravému štěněti podávat kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát, když mají analgetický efekt? Děkuji předem za odpověď.

vložil:  
Tamara

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren dog určitě doporučujeme pro štěňata větších plemen užívat. V období růstu psa je důležité podpořit správný vývoj kloubů.

Z analgetického efektu nemusíte mít strach, u chondroitinu a kyseliny hyaluronové nebyl prokázán. Externím dodáním kyseliny hyaluronové dojde ke zlepšení kvality kloubní tekutiny a tím i snížení bolestivosti kloubu. Jinými slovy se napravuje příčina bolesti a nedochází pouze k jejímu utlumování. Pokud se chcete dozvědět více o kloubní výživě, mrkně na náš Seriál o kloubní výživě.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.