fbpx

Poradna

Bonharen | 24. 2. 2019 22:02

Jak go zdobyć? Moja 9,5 letnia suczka buldog francuski już nie chodzi na tylne łapy z powodu zwyrodnień. Od czterech miesięcy bierze Nivalin,Gabapentin,suplementy,chodzi na rehabilitację. Już teraz nie chodzi.Nadzieja w Bonharenie. Czy i jak jest to możliwe?

vložil:  
Jadwiga

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
píšete, že Vaše fenka kulhá na pánevní končetiny z důvodu degenerace, ale nevyplývá z toho, zda se jedná o neurodegenerativní onemocnění (v tomto případě by aplikace Bonharenu příliš nepomohla) nebo o ortopedické onemocnění, např. degenerace chrupavky (v tomto případě by aplikace Bonharenu mohla alespoň částečně pomoci).
Vzhledem k tomu, že Bonharen není v Polsku registrovaným veterinárním léčivým přípravkem, je pro Vás v případě, že se pro jeho aplikaci rozhodnete, možností vzít fenku k veterináři do České republiky, kde si předem domluvíte návštěvu. Vašeho ošetřujícího veterinárního lékaře je vhodné požádat o zprávu (doporučuji si předem zjistit u českého veterináře, v jakém jazyce by zprávu preferoval, zda v polštině nebo angličtině). Případně by Váš veterinární lékař mohl požádat polskou autoritu o povolení k dovozu veterinárního léčivého přípravku registrovaného v jiném členském státě, což ale autorita nemusí povolit, pokud nejsou splněny legislativní podmínky pro takovouto výjimku.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.