fbpx

Poradna

Panostitida | 10. 3. 2019 17:03

Osmimesicni fence chp byla diagnostikována panostitida na zadních nohách. Zatím má klidovy režim a užívá Rimadyl. Vypadá to že má i volnější kyčle. Doporučite mi, prosím, co z přípravků by bylo vhodné podávat? Bonharen by mohl mít na další vývoj nějaký pozitivní vliv? Díky za odpověď. E.D.

vložil:  
Eva Deverova

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
moc se omlouvám za zdržení v odpovědi. Panostitida je onemocnění kostí, které se obvykle časem upraví samo, ale asi do dvou let věku se příznaky mohou opakovaně vracet. V období bolesti je potřeba zejména bolest tlumit a psa nepřetěžovat. Velmi důležité je také správné krmení vhodné pro štěňata velkých plemen. Bonharen se používá spíše na onemocnění kloubů a šlach. Vzhledem k věku a velikosti plemene bych pro podporu správného vývinu kloubních struktur pro Vaší fenku doporučila také přidávat doplňkové krmivo Geloren Dog.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.