fbpx

Poradna

Bonharen | 14. 3. 2019 12:03

Dobrý den, vlastním v dubnu 2019 7 letého valacha, ježděn drezurně intenzivně od února 2018. Obdsednut byl ve třech letech, potom půl roku pastva a dále se s ním cca do necelých šesti let pracovalo více méně pravidelně na rekreační úrovni. Při koupi ve 4 letech rtg bez nálezu. Mám mu preventivně něco dávat na klouby? Děkuji za odpověď Matoušková

vložil:  
Eva Matoušková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

omlouvám se za zdržení v odpovědi. Tím, že je Váš valach v zátěži o a pravidelně s ním pracujete, alespoň jednou ročně bych doporučila 3 měsíční kúru kloubní výživy - Geloren HA. Užíváním kloubní výživy zpomalíte proces opotřebovávání kloubní chrupavky, který je jinak přirozený.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.