fbpx

Poradna

Dávkování | 3. 4. 2019 22:04

Dobrý den, ráda bych se optala, zda je nutnost podat všech 6 ampulí s odstupem 7 dní? Nebo stačí jednorázové podání u 13ti letého labradora? Má i to jednorázové podání nějaký efekt? A ještě, je důležité podat intravenozně, nebo lze i subkutánně? Má i subkutánní podání takový efekt, jako intravenozní? Děkuji TK

vložil:  
Veronika

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

co se týká dávkování Bonharenu IVN, opravdu doporučujeme aplikovat 1x za týden. Optimální počet dávek jsou 3. Vyšším počtem dávek podpoříte dlouhodobý účinek, který může vydržet až rok (proto právě 3 dávky). Co se týká účinku, bývá patrný již po první aplikaci, ale záleží na závažnosti poškození kloubu. U více poškozených kloubů, trvá nástup účinku delší dobu.

Co se týká účinnosti - nejúčinnější je intravenózní aplikace. Bonharen lze aplikovat i subkutánně, kde je účinnek o něco nižší, ale přesto je efekt stále dobře patrný.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.