fbpx

Poradna

Nemecky Ovcak | 11. 4. 2019 2:04

Mam nemeckeho ovcaka prave je mu 9 let, zacina spatne chodit na zadnich nohou. Az se mu i podlomi a sedne si na zadek. Cela leta byl velice aktivni, stale dobre ji a pije vodu, dobre vidi a slysi. Uz delsi dobu mu davam na klouby dvakrat dene jednu tabletu. Nevidim, zadny vysledek. Pry existuje nejaka nova metoda, ze se vpichuje vlastni krev psa do kloubu. Nebo prosim poradte. Vazi 42.5 kg. Dekuji moc Josef

vložil:  
Josef Cafourek

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
ze všeho nejdříve je třeba určit příčinu problémů Vašeho psa, proto doporučuji návštěvu veterinárního lékaře. Příznaky, které popisujete, mohou být důsledkem onemocnění pohybového aparátu, ale mohou mít příčinu i v neurologickém onemocnění. Dále by bylo vhodné zhodnotit i výživný stav Vašeho psa, zda nemá nadváhu, která může problémy s pohybem zhoršovat (pouze na základě Vámi udané váhy to nezhodnotím, pokud jsem psa neviděla, neznám jeho velikost a konstituci). Co se týče biologické léčby, o které se zmiňujete, doporučuji ji konzultovat s pracovištěm, na kterém se provádí. Při ní se do kloubu vpravuje vlastní krevní plazma bohatá na krevní destičky. Samozřejmě bude ale záležet na diagnóze, zda by byla pro Vašeho psa vhodná (tato léčba se někdy používá v případě artrózy kloubů).

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.