fbpx

Poradna

pes - pudl toy 12,5roku | 2. 6. 2019 1:06

Dobrý den, mám pudla - toy 5 kg - 12,5 roku starý od druhého roku po pádu na hrudník začaly epileptické křeče - léčen - phenaemaletten 15 mg 1x denně, četnost záchvatů byla 1 x týdně nyní tak asi 3x do roka, jinak byl zdáv, velmi aktivní. Letos v lednu se objevily bolesti zad,léčen injekčně kortikoid vitaminy , analgetika - zlepšení, po té za 14 dní zánět slinivky - byl hospitalizován - infuzní terapie , ATB. Nyní opět bolesti zad a kloubu - napadá na levou přední packu, jde shrbený, stažený ocásek léčen kortikoid, analgetika, vitamíny - paní doktorka zvažovala kloubní výživu,ale vzhleden k zánětu slinivky v lednu má a my též, obavu - je stále na dietě. Můžete nám něco doporučit,aby se mu ulevilo ?

vložil:  
Hana Soukenková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,
vzhledem k nedávnému zánětu slinivky v anamnéze souhlasím s paní doktorkou, že perorální kloubní výživa není v případě vašeho pejska vhodná. Jako alternativa by úvahu připadal intravenózně podávaný Bonharen. Z toho, co píšete, má Váš pejsek zdravotních problémů více, proto předpokládám, že bolesti mohou mít i jiný původ než v pohybovém aparátu. Příčinu nelze bohužel vždy odstranit, proto je ke zlepšení kvality života v některých případech nutné i dlouhodobějšímu podávání analgetik.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.