fbpx

Poradna

BSP | 28. 6. 2019 19:06

Dobrý den, pořídili jsme si tří měsíční štěňátko Bernského Salašnického Psa. Jelikož je to obří plemeno, chtěli bychom mu dopřát kvalitní kloubní výživu. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli je už možné takto malému štěňátku Geloren podávat? Jako prevenci? A když tak jaké by mělo být dávkování? Děkuji za odpověď

vložil:  
Kateřina Ebertová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, ve třech měsících klidně můžete začít Vašemu štěňátku dávat Geloren dog. U těchto velkých plemen doporučujeme dávat kloubní výživu preventivně. Ideálně v období růstu kloubů. Dávejte 3 měsíce kúru a potom můžete na měsíc vysadit. Ideální je, když pokryjete období nejrychlejšího růstu - u těchto obřích plemen je to zhruba do 18 měsíců. Poté, pokud nemá problémy, stačí jedna tříměsíční kůra za rok. Více o dávkování a užívání Geloren dog si můžete přečíst v článku u nás na blogu.

Počet kostiček Gelorenu na den potom záleží podle aktuální váhy štěňátka. Zhruba odpovídá 1 kostička na 10 kg váhy psa. To znamená, že pokud teď váží např. 8 kg, dostane 1 kostičku. Za 2 měsíce bude vážít např. 15 kg, dostane kostičky 2 atd.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.