fbpx

Poradna

Geloren HA pro kočky | 17. 7. 2019 11:07

Dobrý den, už rok nebo dva dávám na podzim Geloren psovi (ten psí mu paradoxně nechutná, potvoře). Teď má ale artrózu naše 11 letá kočka. Rozdělila jsem jí tu koňskou tabletu na 32 kousků a cpu to do ní. Máte nějaké zkušenosti s užíváním kočkami? Děkuji za odpověď

vložil:  
jarka zitová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

určitě je dobré dávat kúru kloubní výživy na podzim, kdy se klouby nejvíce ozývají. Geloren dog má pro psy malinko lepší složení než Geloren HA. Ale chápeme, že někteří mlsouni preferují Geloren HA pro jeho sladkou chuť. Určitě jeho podáváním psovi nebo kočce nic nezkazíte. U koček máme zatím zkušenost s podáváním Gelorenu dog. Ten je i pro kočky lepší, protože neobsahuje cukr. Kočky nemají schopnost rozeznat sladkou chuť, takže přidání cukru pro ně ani nezvýší atraktivitu. Naopak, někdy je spíše může odrazovat.

Pokud vaše kočka už Geloren HA přijímá, klidně s podáváním pokračujte, ale můžete dát i vyšší dávku. Kočkám doporučujeme podávat 15 - 31 mg kyseliny hyaluronové na den (půl až jednu kostičku Gelorenu dog - záleží na velikosti kočky). V Gelorenu HA je malinko jiné množství kyseliny hyaluronové. 15 mg kyseliny hyaluronové odpovovídá 1/4 kostičky, příp. 30 mg odpovídá 1/2 kostičky Gelorenu HA. 

Během půl roku plánujeme změnit příchuť Gelorenu dog. Podle prvních testování, chutná nový Geloren dog i těm, kteří ho předtím nechtěli. Doporučili bychom Vám vyzkoušet novou příchuť a přejít u kočky i psa na Geloren dog - je bez cukru, což je pro psy i kočky lepší.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.