fbpx

Poradna

ledviny | 7. 8. 2019 14:08

Dobrý den, má psí babička boxerka potřebuje kloubní výživu, ale bohužel má ledvinovou nedostatečnost., kterou jsme nedávno zjistili. Zatěžuje přípravek Geloren dog ledviny? Děkuji za odpověď Bursová

vložil:  
Simona Bursová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, vzhledem k tomu, že má Vaše fenečka problém s ledvinami, předpokládám, že má doporučenou speciální dietu. Diety pro psy s onemocněním ledvin jsou stavěny tak, aby obsahovaly menší množství dobře stravitelných bílkovin. Geloren Dog také obsahuje bílkoviny, proto by mohl tuto dietu narušit. Neznám přesný stav Vaší fenky, proto bych Vám doporučila případné změny diety (tedy i přidání jakýchkoli doplňkových krmiv) konzultovat s Vaším veterinárním lékařem, který by zhodnotil přínosy a rizika těchto změn. Popřípadě by bylo možné jako alternativu kloubní výživy použít injekční aplikaci hyaluronátu sodného (např. Bonharen intravenous). Jeho případnou aplikaci je nutné také konzultovat s Vaším veterinárním lékařem, který by určil, zda je vhodný pro konkrétní pohybové potíže Vaší fenky.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.