fbpx

Poradna

Kyselina hyaluronová | 1. 9. 2019 22:09

Dobrý den, chci vyzkoušet Kelparen. Plánuji i doplněk na prevenci kloubů, ale ten obsahuje 5% kyseliny hyaluronové. Vím, že Kelpa je cca denní dávka 0,5 g - pes cca do 10 Kg. Je možné použít tyčinku na den Kelparen a doplněk, který taky obsahuje kyselinu hyaluronovou. Nebo kontrola denní dávky se řeší pouze u řasy Kelpa, aby se nepřekročila. Děkuji za odpověď, pěkný den

vložil:  
Helena

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

děkujeme za zajímavý dotaz. Máte pravdu, že u Kelpy je dobré denní dávku ohlídat - obsahuje totiž jód, který v nadbytečném množství zatěžuje organismus. Co se týká kyseliny hyaluronové, zde se předávkování nemusíte bát. Kyselina hyaluronová se v psím organismu běžně vyskytuje - v kloubech, očích a v mezibuněčných prostorech. Tudíž je na ní tělo zvyklé a dokonce si ji samo umí tvořit. Pokud by byl v organismu přebytek kyseliny hyaluronové, umí ji z těla vyloučit, takže předávkování nehrozí.

Klidně můžete svému pejskovi podávat Geloren dog i Kelparen najednou a nemusíte se bát, že by došlo k předávkování.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
 

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Pavla Machalová, Ph.D.

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Pavla vystudovala potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky doplňkových látek a jejich působení v těle.