fbpx

Poradna

nehojace sa rany na labkách u psa | 1. 1. 2020 14:01

Dobrý deň, môj psík má problém s nehojacimi sa ranami na labkách - vankúšikoch, tento problém pretrváva už 1,5 roka. Chodíme po veterinároch a nevedia nám s tým pomôcť. Vankúšiky vyzerajú ako zodraté, sú na nich miesta bez čiernej vrstvy, rýchlo sa mu vonku zrania a potom má hlbšie rany, labky ho bolia, nechce chodiť. Topánky nechce nosiť, chcela by som aby sa mu labky vyliečili. Jeden veterinár mu zobral krv a ster z labiek na rozbor. Vo výsledkoch bol uvedený nasledovný nález: Pantoea agglomerans a Pseudomonas koreensis. Liečilo sa to liekmi Synulox, nejakými injekciami a prípravkom alpha derm. Skúšali sme všeličo iné ale nič nepomohlo. Neviem ako ďalej. Myslíte, že už mu to tak zostane, nedá sa to vyliečiť, stretli ste sa už s niečím podobným? ďakujem za odpoveď. Ivana

vložil:  
Ivana Chalmovanská

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, podle toho, co popisujete a vzhledem k délce trvání problému (1,5 roku) předpokládám, že se může jednat o komplexnější problém. Nepíšete, jak je Váš pejsek starý nebo jakého je plemene (různá plemena mají predispozice k různým onemocněním). V první řadě bych Vám doporučila obrátit se přímo na veterinárního lékaře se specializací na dermatologii. Ten Vám může doporučit i další diagnostické testy a postupy, na základě kterých se stanoví správná diagnóza. Teprve na základě této diagnózy je možné správně k problému Vašeho pejska přistupovat. Obávám se však, že bez botiček na tlapky se to neobejde (i za cenu nošení ochranného límce). Kůže musí být chráněna alespoň po dobu, než se zcela zahojí. Podle charakteru onemocnění a vzhledu tlapek Vám pak veterinární lékař může doporučit přípravek na podporu hojení. Z našich produktů by mohl být vhodný Anigran, rány je však nutné krýt bandáží a pravidelně převazovat. Podle hloubky a rozsahu ran je potřeba počítat také s dostatečně dlouhou dobou hojení, kůže na tlapkách se hojí pomaleji.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.